• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye'den İsrail'e ilk ziyaret 7-8 Şubat'ta yapılacak

Türkiye'den İsrail'e ilk ziyaret 7-8 Şubat'ta yapılacak
0 0

A Haber canlı yayınına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilişkilerin normalleşmesi sonrası Türkiye'den İsrail'e ilk ziyaretin 7-8 Şubat'ta yapılacağını açıkladı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 12:26

Bozdağ, ilişkilerin normalleşmesi sonrası Türkiye'den İsrail'e ilk ziyaretin 7-8 Şubat'ta yapılacağını duyurdu.

'BEN DE İLAN EDİYORUM, OYUMU 'EVET' OLARAK KULLANDIM'

 

Öte yandan Bozdağ, anayasa değişiklik teklifi oylamalarında tartışma konusu olan açık oy kullanmaya ilişkin olarak, "Ben de ilan ediyorum; oyumu evet olarak kullandım ve kullanmaya devam edeceğim" diye konuştu.

 

"ABD'DE KIYAMET Mİ KOPUYOR?"

 

Eski CHP lideri, Antalya vekili Deniz Baykal'ın Meclis'te yaptığı konuşmaya yanıt veren Bozdağ, "Kendi abartılarını teklif gibi çarpıtarak kamuoyuna takdim etmeye çalışıyorlar. Kesinlikle "parti devleti" kurulması söz konusu değildir. Daha önce ifade ettim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletvekili partili üye, genel başkan, aynı zamanda cumhurbaşkanı, İnönü öyle, belediye meclis üyeleri partili, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi öyle, milletvekili partili bütün Türkiye'yi temsil eder diyor anayasaya göre, bakanlar, başbakan, Meclis başkanı, belediye başkanları partili ama bütün milletin başkanları…

 

Şimdi bunlar için partili olmak görevlerini tarafsız yapmalarına engel değil, söz konusu Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olursa o zaman partili olması tarafsız görev yapmasına engeldir demek adaletli bir davranış değil. Bugün ABD'de başkan partili, ABD'de kıyamet mi kopuyor? Fransa'da da başkan partili kıyamet mi kopuyor?

 

Almanya'da cumhurbaşkanının partisi olacağına dair bir hüküm yok ama teamül gereği yapmıyorlar. Yaptığı zamanda buna herhangi bir engel yok kıyamet mi kopuyor?

 

Partili olması tarafsız görev yapmasına engel değildir. Bu tamamen siyasete kötü bakma anlayışının, siyaset bir işin içerisinde olursa bu iş yanlış olur anlayışının, millete dayalı siyaset yapmayı başaramamış anlayışın bugüne taşınmasından başka bir şey değildir" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha