• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Vali beye benden selam söyleyin. Suç duyurusunda bulunun, fezleke yollayın"

0 0

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, kendisini “Güzergah dışına çıkıyorsunuz” diye uyaran polislere “Vali beye benden selam söyleyin. Suç duyurusunda bulunun, fezleke yollayın” diye seslendi.

19 Mayıs 2017 Cuma 23:04

Manisa’daki 19 Mayıs kutlamalarında CHP’liler, valiliğin belirlediği güzergah yerine Cumhuriyet Caddesi-Merkez Kavşağı-Atatürk Caddesi güzergahından Cumhuriyet Meydanı’na yürümek istedi.

 

CHP’li Özel, kendilerine ‘tenha bir yol’ verildiğini savunarak, yürüyüşe öncülük eden parti aracını kentin işlek caddesine yönlendirdi.

 

Bunun ardından CHP’li vekil Özgür Özel’le polis arasında güzergah tartışması yaşandı.

 

Özel, polislerin uyarısı üzerine şunları söyledi: “Vali beye benden selam söyleyin. Suç duyurusunda bulunun, fezleke yollayın. Hiçbir sorumluluğunuz yok. Bütün sorumluluk bende. Ben il başkanına diyorum ki ‘Buradan yürüyeceğiz.’“

 

Özel ve beraberindekiler, kendi belirledikleri güzergahta 3 kilometre yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı.

 

‘Canımıza tak etti’

 

Burada topluluğu seslenen Özel, konuşması sırasında polis kamerasına önerek şöyle konuştu: “Bundan sonra güzergah tartışmasını yaparken iki kere düşünün. Geçen sene güzergahtan çıktık, diye beyefendiler fezleke yollamışlar. Bir tane değil, on tane değil, bin tane de yollasınız, güzergahımız bu caddedir. Polis canımız, jandarma canımız. Ama Süleyman Soylu, Başbakan, Cumhurbaşkanı, canımıza tak etti. Bundan sonra yol bu yoldur.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha