• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yeneroğlu’undan işkenceyi ‘savunan’ Odatv’ye: Korkunç bir mukayese

Yeneroğlu’undan işkenceyi ‘savunan’ Odatv’ye: Korkunç bir mukayese
0 0

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği işkence kararını 'azılı fetöcü' diyerek "savunan' Odatv'ye tepki gösterdi. Yeneroğlu, "Sadece kendi grubu için değil, hukuk devletinin olmazsa olmazları herkes için savunulmalı" dedi.

18 Eylül 2021 Cumartesi 13:14

Odatv, Afyon’da polis merkezinde işkenceye uğrayan kişi hakkında Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali ve 50 bin TL’lik tazminatı eleştirerek, işkenceyi ‘o kişi azgın fetöcü’ diyerek savunmuştu.

 

Anayasa Mahkemesi’nin kendileriyle ilgili kapatma kararını gündemine almamasını eleştirirken işkenceyi savunan Odatv’ye bir tepki de DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’ndan geldi.

 

Odatv’nin işkence ile site kapatma kararını karşılaştırmasını eleştiren Yeneroğlu, “Korkunç bir mukayese ama bir o kadar da yaygın anlayış maalesef!” yorumunda bulundu.

 

Yeneroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “1. Hangi suçtan dolayı kime yönelirse yönelsin, insan onurunu yok sayan işkenceyi kategorik olarak herkes reddetmeli!

 

2. Sadece kendi grubu için değil, hukuk devletinin olmazsa olmazları herkes için savunulmalı!”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha