• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Clubhouse'un Android sürümü yayınlandı

Clubhouse'un Android sürümü yayınlandı
0 0

Popüler sesli sohbet platformu Clubhouse'un Android beta sürümü Google Play Store'da yayınlandı. Şu an sadece ABD'de kullanıma açılan uygulama, Türkiye'de ön kayıt aşamasında.

10 Mayıs 2021 Pazartesi 14:26

Pandemi döneminde ortaya çıkan ve hızla popüler hale gelen ses temelli sosyal ağ Clubhouse ekibi, android kullanıcılarının uzun süredir beklediği özellik için adım attıklarını duyurdu. Geçen hafta Android sürümü için beta testleri yapan şirket, bugün uygulamanın Google Play Store'da listelenmeye başlandığını duyurdu. 

 

Clubhouse Android sürümü, şimdilik yalnızca ABD'deki kullanıcıların kullanımına sunuldu. Uygulamanın birkaç hafta içerisinde ilk önce İngilizce konuşulan ülkelerde ardından da tüm dünyada erişilebilir olması hedefleniyor. 

 

Clubhouse'un kullanıma sunulan sürümünde şu anda bir konuyu takip etme, uygulama içi çeviriler, kulüp oluşturma, Twitter ve Instagram profillerini bağlama gibi bazı özellikler henüz bulunmuyor. 

 

Şirketten yapılan açıklamada, "Önümüzdeki birkaç hafta için planımız, topluluktan geri bildirim toplamak, gördüğümüz sorunları düzeltmek ve daha geniş bir şekilde sunmadan önce birkaç son özellik eklemeye çalışmak" denildi. 

 

Türkiye'de ön kayıt aşamasında

 

Google Play Store Türkiye'de ise uygulamanın ön kayıt aşamasında olduğu görülüyor. 

 

Davet yoluyla çalışmaya devam etmesi planlanıyor

 

Şu anda değeri yaklaşık 4 milyar dolar değerine ulaşan uygulama, geçen sene yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda yalnızca davet yoluyla üye olunarak çalışıyordu. 

 

Şirket, uygulamanın davet yoluyla işlemesine devam etmeyi planladıklarını ve bunun 'büyümelerini takip etmenin' bir parçası olduğunu açıkladı.

 

Clubhouse'un en çok kullanılan uygulamalar listesine girmesinin ardından Facebook, Twitter, Discord, Spotify, Reddit, ve Microsoft’s LinkedIn gibi sosyal medya devleri de ses temelli özellikler sunmaya başladı. Mikroblog platformu Twitter, birkaç hafta önce sohbet odalarından oluşan Spaces özelliğini devreye sokmuştu. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha