• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Google, uygulamalarında hata bulanlara vereceği ödülleri artırdı

Google, uygulamalarında hata bulanlara vereceği ödülleri artırdı
0 0

2010 yılında yazılım hatalarını bulan kişilere para ödülü vermeye başlayan Google, güvenlik açığı bulma programları dahilinde ödülleri iki ila üç kat artırıldı.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 14:38

Google'ın uygulamaları Chrome, PlayStore ve Chrome OS'ta hata bulan bireyler ve hackerlar, 15 bin ile 30 bin dolar arası ödül alacak.

 

Bu zamana dek güvenlik araştırmacılarına 15 milyon dolardan fazla para ödeyen Google, geçen günlerde vereceği ödülün miktarını artırdığını duyurdu.

 

Yazılım hatalarını bulan kişilere verilen para ödülleri, bireylerin ve hacker gruplarının sadece hataları bulup düzgün şekilde bildirmelerini değil kötü niyetle kullanmalarını ya da başkalarına satmalarını engelliyor.

 

2010 yılından bu yana Chrome Güvenlik Açığı Ödül Programı 8 bin 500 bildiri aldı ve 5 milyon dolardan fazla para ödedi. Güvenlik uzmanlarının bulduğu açıklar sadece Chrome’un güvenliğini artırmaya değil Chrome temelli tarayıcıların güvenliğini artırmaya da yaradı. Bu yüzden Google, temel seviye ödülünü 5 bin dolardan 15 bin dolara, yüksek nitelikli raporlara ödenen 15 bin doları ise 30 bin dolara çıkardığını duyurdu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha