• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Instagram'dan bir yenilik daha

Instagram'dan bir yenilik daha
0 0

Son dönemin en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram, önemli yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

9 Şubat 2020 Pazar 13:47

Sosyal medya platformu Instagram, Hikayeler’e GIF’lerle cevap verilebilecek yeni bir özellik kazandırdı. Hikayeler’e GIF’le cevap vermek için Instagram’ın son yayınladığı güncellemeye sahip olmak gerekiyor.

 

Webtekno'nun haberine göre Instagram’ın son güncellemesini yükledikten sonra Giphy’nin devasa GIF kütüphanesine sahip olabiliyorsunuz. Güncellemeyi yaptıktan sonra artık paylaşılan bir hikayeye uygun GIF ile cevap verilebilecek. 

 

Instagram’ın mesajlaşma bölümünden sonra Hikayeler bölümüne de GIF’leri getirmiş olması aslında şaşırtıcı. 2018 yılında mesajlar bölümüne GIF’ler geldiğinde Instagram tarafından bir açıklama yapılarak uygulamanın başka bir bölümünde GIF’lere yer verilmeyeceği açıklanmıştı.

 

GIF’ler, mobil uygulamalarda ortaya çıktıkları andan itibaren mesajlaşma uygulamalarına büyük eğlence kattı. Bir mesaja cevap verirken yazılı iletilerle beraber GIF’ler de kullanılıyor.

 

İnsanların severek kullandıkları GIF’ler, Instagram’ın mesajlaşma kısmına 2018 yılında gelmişti. Popüler sosyal medya ağı şimdide Hikayeler kısmına GIF özelliği sağladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha