• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Maduro'nun hesabını onaylamayan Instagram muhalefet liderinin hesabını doğruladı

Maduro'nun hesabını onaylamayan Instagram muhalefet liderinin hesabını doğruladı
0 0

Açıklamada Maduro'nun instagram hesabının hiçbir zaman onaylanmadığı, bu yüzden onaylanmış statüsünün iptal edildiği söylentilerinin doğru olmadığı belirtildi.

24 Ocak 2019 Perşembe 15:44

ABD ile birlikte çok sayıda Güney Amerika ülkesinin Venezuela'da muhalefet lideri Juan Guaido‏'yu ülkenin devlet başkanı olarak tanıması kararından sonra Nicolas Maduro'nun sosyal medya platforma Instagram'daki onaylanmış hesap statüsünü (mavi tik) kaybettiği yorumlarına Instagram'dan açıklama geldi. Açıklamada Maduro'nun instagram hesabının hiçbir zaman onaylanmadığı, bu yüzden onaylanmış statüsünün iptal edildiği söylentilerinin doğru olmadığı belirtildi.

 

Sosyal medyada Maduro'nun Instagram hesabının onaylı statüsünü kaybettiği yönünde yorumlar olsa da Maduro'nun kişisel hesabının doğrulandığını gösteren bir kanıt yok.

 

Instagram'ı satın alan Facebook, mavi tık statüsünün ünlü kişiler, en çok arananlar, markalar ve hesabını 'kamu yararı' için kullanılanlara verildiğini belirtiyor. Dünyanın en çok tanınmış liderleri arasında bulunan Maduro'nun hesabının neden onaylanmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

 

Dünyada gittikçe daha fazla izole olan Nicolas Maduro'nun Twitter hesabı ise Instagram'ın aksine onaylı statüye sahip.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - KAMURAN SAMAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha