• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Netflix içerikleri artık Instagram'da paylaşılabilecek

Netflix içerikleri artık Instagram'da paylaşılabilecek
0 0

İnternet üzerinden sinema filmi ve dizi film içeriği sunan Netflix'in üye sayısı son çeyrekte 8.84 milyon artarak 139 milyona ulaşmıştı.

24 Ocak 2019 Perşembe 11:44

Gelirini de son çeyrekte yüzde 27 artırarak 4.19 milyar dolara çıkaran şirket, sosyal medyayı daha aktif kullanacak. Bu yönde ilk adım atıldı ve Instagram ile anlaşıldı.

 

Netflix’in mobil uygulamasına eklenen özellikle kullanıcılar, Netflix’deki dizi ve filmleri Instagram Hikayeleri'nde paylaşabilecek.

 

Kullanıcılar bu özellik sayesinde beğendikleri yapımın Instagram için özel hazırlanmış dikey görsellerini kolaylıkla paylaşabiliyor.

 

Yeni özellikle Netflix'in mobil uygulamasından kolayca hikaye paylaşabilecek. Hikayeyi görüntüleyen kullanıcılar, "Netflix’te İzle” butonuna tıkladığı zaman Netflix’in mobil uygulamasına yönlendiriliyor. Spotify entegrasyonuna benzer şekilde çalışıyor.

 

Netflix içerikleri Instagram Hikayeler'de paylaşılabilecek

 

Netflix yapımı dizi ve filmleri Instagram Hikayeleri’nde paylaşmak için Netflix iOS uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

 

Paylaşmak istediğiniz yapımı Netflix mobil uygulamasından açıp ‘Paylaş’ butonuna basmanız ve ‘Instagram Hikayeleri’ seçeneğini seçmeniz yeterli.

 

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının kullanabileceği bu özellik, yakında Android platformuna da sunulacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha