• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rapor: Türklerin attığı negatif tweetler, pozitif paylaşımların neredeyse iki katı

Rapor: Türklerin attığı negatif tweetler, pozitif paylaşımların neredeyse iki katı
0 0

Adba Analytics'in The Brand Age dergisi için hazırladığı raporda, Türklerin attığı negatif tweetlerin pozitif paylaşımların neredeyse iki katı olduğu görüldü.

16 Ocak 2021 Cumartesi 13:12

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde Adba Analytics'in The Brand Age dergisi için hazırladığı sosyal medya raporundan bazı detaylar aktardı. Raporun kapsamını, "1 Ocak 2020 - 23 Aralık 2020 tarihleri arasında dünyada ve Türkiye’de kaç milyar tweet atıldığından en çok nelerin konuşulduğuna birçok kategorinin yıllık analizi var" diye açıklayan Eyüboğlu, “Negatif paylaşımda dünyaya fark attık” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

 

"Dünya genelinde 2 milyar tekil kullanıcının toplam 117 milyar paylaşım yaptığı, Türkiye’de bu rakamın 2.1 milyar olduğu, Türklerin günde attığı tweet sayısının 40 milyon olduğu yazılı.

 

Bu konuyu yazmamın sebebiyse Türkiye’de atılan tweetler, dünya ortalamasıyla mukayese edildiğinde ortaya çıkan bariz fark. Dünya ortalamasında atılan pozitif tweetlerin negatiflere oranla daha fazla olmasına karşın Türklerin attığı negatif tweetler, pozitif paylaşımların neredeyse iki katı.

 

Paylaşımların içeriği/Global

 

Pozitif: Yüzde 27

 

Negatif: Yüzde 22

 

Nötr: Yüzde 51

 

Paylaşımların içeriği/Türkiye

 

Pozitif: Yüzde 22

 

Negatif: Yüzde 42

 

Nötr: Yüzde 36."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha