• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sosyal medya kullanıcısı yüzde 6 arttı

Sosyal medya kullanıcısı yüzde 6 arttı
0 0

Türkiye’de bir sosyal medya kullanıcısı ortalama 2 saat 24 dakikasını sosyal medyaya harcıyor. Nüfusun yüzde 67’si internete erişim sağlarken yaklaşık 55 milyon kişi internet kullanıyor

17 Şubat 2019 Pazar 11:56

Türkiye’de bir sosyal medya kullanıcısı ortalama 2 saat 24 dakikasını sosyal medyaya harcarken, kullanıcı sayısında yüzde 6 oranında artış gözlemlendi. Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör, sosyal medya ağlarının mevcut durumları ve bu ağlarla ilgili istatistikleri kamuoyu ile paylaştı. Dünyada internet kullanıcısı sayısı 4 milyara ulaştı. Bu artışa bağlı olarak sosyal medya kullanıcısı sayısı da artış gösterirken, sosyal ağları kullananların sayısı 3,2 milyar oldu. 

 

Sosyal medyada en fazla zaman geçiren ülke ise 3 saat 57 dakikalık bir ortalama ile Filipinler. Filipinler’i, Brezilya ve Endonezya takip ediyor. Türkiye’de 81 milyonluk nüfusun yüzde 67’si internete erişim sağlıyor ve yaklaşık 55 milyon kişi internet kullanıyor. 51 milyon Facebook kullanıcısıyla dünya genelinde 9’uncu sırada yer alan Türkiye, yaklaşık 40 milyon Instagram kullanıcısı ile 5’inci sırada yer alıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha