• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump hayranlarına özel flört uygulaması: Trump Daters

Trump hayranlarına özel flört uygulaması: Trump Daters
0 0

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Başkan Donald Trump hayranları için tasarlanan çöpçatanlık (dating) uygulaması IOS ve Android mobil mağazalarındaki yerini aldı.

24 Aralık 2018 Pazartesi 20:01

Amaç politik atmosferin toplumu böldüğü bir dönemde Trump destekçilerinin birbirleriyle tanışmalarını ve flört etmelerini kolaylaştırmak.

 

Dünya genelinde en çok kullanılan çöpçatanlık uygulamalarından Tinder'da "Trump'a oy verdiysen benden uzak dur", "Trump taraftarları beni es geçsin" şeklinde mesajlar yer almış ve Başkan Donald Trump destekçilerinin dışlandığı yorumlarına yol açmıştı.

 

Tinder'in 2016 yılda yaptığı küresel bir ankete göre kullanıcıların yüzde 71'i siyasi görüşün flört için belirleyici bir kriter olduğuna inanıyor.

 

Donald Trump'ın 2016 seçimlerinde "Amerika'yı yeniden harika yap" sloganından esinlenen uygulamanın sahipleri, Amerika'yı yeniden flört ettir." sloganını kullanıyor.

 

Tinder ve OKCupid gibi platformlarla aynı sistemi kullanan Donald Daters uygulamasında birbiriyle uyuşan kullanıcılar kendi aralarında ücretsiz mesajlaşabiliyor.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - KAMURAN SAMAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha