• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Twitter, Rusya'nın Suriye Büyükelçiliği'ne ait hesabı askıya aldı

Twitter, Rusya'nın Suriye Büyükelçiliği'ne ait hesabı askıya aldı
0 0

Twitter, 22 Haziran'da Rus uçakları tarafından vurulduğu iddia edilen İdlib'deki pazar yerinden görüntülerin yer aldığı videoyu paylaşan Rusya'nın Suriye Büyükelçiliği'ne ait hesabı askıya aldı.

31 Temmuz 2019 Çarşamba 14:00

İngiltere ve ABD'nin finanse ettiği 'Beyaz Miğferler' kuruluşundan ismi belirtilmeyen kaynakların söylediği, Rus uçaklarının İdlib'in Maaret-Numan yerleşim biriminde bir pazar yerini vurduğu iddiaları dün Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan bir videoyla yeniden yalanlanmıştı.

 

Bakanlığın iddiaları çürüten videosu paylaşıldıktan sonra Rusya'nın Suriye Büyükelçiliği'nin hesabına girenler sayfanın Twitter tarafından askıya alındığı mesajıyla karşılaştı. 

 

Rusya'nın İngiltere ve Kanada Büyükelçiliklerinin Twitter hesapları, Beyaz Miğferler'in iddialarının çürütüldüğü fotoğraf ve videolar paylaşılmasına rağmen herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadı.

 

22 Haziran'da Maaret-Numan'daki bir pazar yerinde Rus uçakları tarafından saldırı gerçekleştirildiği ve saldırıda sivillerin öldüğü ileri sürülmüştü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha