• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

WhatsApp'te bir yeni özellik daha: 'Bağlantılı cihazlar'

WhatsApp'te bir yeni özellik daha: 'Bağlantılı cihazlar'
0 0

Anlık mesajlaşma platformu Whatsapp'a yeni bir özellik daha ekleniyor. Tek hesap aynı anda dört cihazda kullanılabilecek.

25 Temmuz 2020 Cumartesi 17:51

WABetaInfo portalının aktardığına göre, henüz geliştirilme aşamasında bulunan özellik, kullanılabilir hale geldiğinde kullanıcılar, Linked Devices (bağlantılı cihazlar) bölümünden yararlanabilecek. Bu bölüme yeni cihazlar bağlanabilecek ve tek hesap altında görülebilecek.

 

Daha önce, geliştiriciler WhatApp'ta mesajların tarihe göre hızlı bir şekilde aranmasını sağlayacak bir özelliği test etmeye başlamıştı. WABetaInfo’ya göre bu özellik şu anda alfa test aşamasından geçiyor.

 

Son olarak WhatsApp'ın da sahibi olan Facebook Messenger'dan doğrudan WhatsApp'a mesaj atılabileceği haberi gelmişti.

 

WhatsApp üzerinden mesajlaşmaya yönelik referanslar, geliştirici @Alex193a tarafından Facebook Messenger uygulamasında keşfedildi.

 

Bu keşifler, firmanın WhatsApp ve Messenger kullanıcılarının iletişim kurmalarına izin vermek için çalıştığı anlamına geliyor olabilir.

 

Bununla birlikte uygulamalar arasında iletişimin de bazı dezavantajları var. WhatsApp'ın kullandığı uçta uca şifreleme işlevi, Messenger'a mesaj gönderdiğinizde devreden çıkabilir ve mesajlarınız üçüncü tarafların erişebileceği hale gelebilir.  Bu konuda Facebook'un bazı geliştirmeler yapması gerekiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha