• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

5 Türk takımının mücadele edeceği FIBA Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildi

5 Türk takımının mücadele edeceği FIBA Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildi
0 0
Basketbol Erkekler FIBA Şampiyonlar Ligi'nde 2020-21 sezonunda grup aşamasında mücadele edecek Türk takımlarının rakipleri belli oldu.
15 Temmuz 2020 Çarşamba 18:29

İsviçre'nin Mies kentinde düzenlenen kura çekiminde, gelecek sezon FIBA Şampiyonlar Ligi'nde eleme turları ve normal sezonda gruplarda mücadele edecek takımlar belirlendi.

 

Turnuvaya grup aşamasından katılan Türk takımlarından Galatasaray Doğa Sigorta A Grubu'nda, TOFAŞ B Grubu'nda, Darüşşafaka Tekfen ve Türk Telekom C Grubu'nda, Pınar Karşıyaka ise D Grubu'nda yer aldı.

 

Elemelerden gelecek dört takımla gruplar tamamlanacak. 8'er takımın yer aldığı grupları ilk 4 içinde bitiren takımlar play-off turuna çıkmaya hak kazanacak.

 

BCL 2020-21 sezonu elemelerinin ilk turu 15 ve 18 Eylül'de, ikinci eleme turu maçları ise 22 ve 25 Eylül'de oynanacak. Kazanan 4 kulüp, BCL normal sezonunda oynama hakkı elde edecek.

 

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde normal sezon grup aşaması ve eleme turu eşleşmeleri şöyle:

 

A Grubu:

 

Galatasaray Doğa Sigorta, Dinamo Banco di Sardegna Sassari (İtalya), Iberostar Tenerife (İspanya), Peristeri (Yunanistan), Rytas (Litvanya), SIG Strasbourg (Fransa), VEF Riga (Letonya) - Hapoel Tel Aviv (İsrail)/Bakken Bears Aarhus (Danimarka)/Belfius Mons Hainaut (Belçika)/Anwil Wloclawek (Polonya)

 

B Grubu:

 

TOFAŞ, Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya), Falco Vulcano Szombathely (Macaristan), JDA Dijon (Fransa), Nizhny Novgorod (Rusya), Start Lublin (Polonya) - Iraklis (Yunanistan)/Keravnos (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)/Dnipro (Ukrayna)/Donar Groningen (Hollanda)

 

C Grubu:

 

Darüşşafaka Tekfen, Türk Telekom, Filou Oostende (Belçika), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail), Happy Casa Brindisi (İtalya), Limoges CSP (Fransa), San Pablo Burgos (İspanya) - Igokea (Bosna Hersek)/U-BT Cluj-Napoca (Romanya)/Sporting CP (Portekiz)/Fribourg Olympic (İsviçre)

 

D Grubu:

 

Pınar Karşıyaka,  AEK (Yunanistan), Brose Bamberg (Almanya), Cholet (Fransa), Fortitudo Bologna (İtalya), Hapoel Holon (İsrail), RETAbet Bilbao (İspanya) - Balkan Botevgrad (Bulgaristan)/Tsmoki-Minsk (Belarus)/London Lions (Birleşik Krallık)/Neptunas Klaipeda (Litvanya)

 

Eleme turları: İlk eleme turu:

 

Igokea (Bosna Hersek) - U-BT Cluj-Napoca (Romanya)

 

Balkan Botevgrad (Bulgaristan) - Tsmoki-Minsk (Belarus)

 

Iraklis (Yunanistan) - Keravnos (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)

 

Hapoel Tel Aviv (İsrail) - Bakken Bears Aarhus (Danimarka)

 

London Lions (Birleşik Krallık) - Neptunas Klaipeda (Litvanya)

 

Belfius Mons Hainaut (Belçika) - Anwil Wloclawek (Polonya)

 

Dnipro (Ukrayna) - Donar Groningen (Hollanda)

 

Sporting CP (Portekiz) - Fribourg Olympic (İsviçre)

 

İkinci eleme turu:

 

(Balkan Botevgrad/Tsmoki-Minsk) - (London Lions/Neptunas Klaipeda)

 

(Igokea/U-BT Cluj-Napoca) - (Sporting CP/Fribourg Olympic)

 

(Iraklis/Keravnos) - (Dnipro/Donar Groningen)

 

(Hapoel Tel Aviv/Bakken Bears Aarhus) - (Belfius Mons Hainaut/Anwil Wloclawek)

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha