• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ahmet Ağaoğlu: Gençlerimiz 105 sene önceki gibi katledildi

Ahmet Ağaoğlu: Gençlerimiz 105 sene önceki gibi katledildi
0 0
Spor Toto Süper Lig’in 21’inci haftasında Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray’a 3-1 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, hakemleri eleştirdi.
10 Şubat 2019 Pazar 23:37

Trabzonsporlu futbolcuları kutlayan Ağaoğlu, “1915 yılında Trabzon Liseli bütün öğrencilerini Çanakkale’ye gönderdi, vatan savunmaya. O lise 2 sene hiç mezun vermedi. Şehit oldular. Aradan 105 sene geçti ve değişen bir şey yok. Trabzon’un 17-18 yaşında gençleri, Trabzon gençlerinin farklı şekilde katledilişini izledik. Şartlar ne olursa olsun bu takımla gurur duyuyoruz” dedi.

 

“Bu futbol müsabakası, yenilebilirsiniz, yenebilirsiniz ama yenileceksek futbol oynayarak yenilelim” diyen Ağaoğlu, şunları söyledi:

 

“Dış müdahalelere ve 17-18 yaşında çocukları bundan 105 sene önce katledildikleri gibi katletmeye kimsenin hakkı yok. Bugün eğer Türk futbolunun gelişmesini istiyorsak, bu gençlerle geleceğiz. Ya şu İstiklal Marşı’nı maçlardan önce okutmayalım ya da okuyan bu gençlere bu sıkıntıyı yaşatmayalım. Fazla da söyleyecek bir şey yok. Pozisyonlar ortada. Galatasaray’ı kutluyorum. Müsaade edin oyun oynansın ve neticesi öyle tecelli etsin. Müdahalede bulunursanız, bu gençlerin hakkı ödenemez, bedeli çok ağırdır.”

 

‘BIRAKIN ÇOCUKLAR MÜCADELELERİNİ SAHADA VERSİNLER’

 

Aynı futbolu oynamaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Ağaoğlu, “Hiçbir şey yapmayacağız. Bütün ülkenin önünde sergileniyor. Herkesin görmüş olduğu bir şey için yapacak bir şey yok. Bu ilk vaka da değil. Tekrar tekrar söylüyorum; bırakın bu çocuklar mücadelelerini sahada versinler” şeklinde konuştu.

 

‘BU SPORTMENLİK DIŞI BİR KONUŞMA DEĞİL’

 

Mevcut durumda genç futbolcuların gelişme kaydedemeyeceğini belirten Ahmet Ağaoğlu, “Aradan 105 sene geçti, mücadelenin ruhu değişmedi. Sadece düşman şekil değiştirdi. İster istemez insanın ağrına gidiyor, bu çocukları biz bu şekilde geliştiremeyiz. O düdük çalacaksa adaletli çalsın. Allah bize değil haram tek puan, değil tek gol, haram faul, tek vuruş nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının sportmenliğe aykırı olmadığını söyleyen Ağaoğlu, şöyle devam etti:

 

“Bunlara bakıp utanması gerekenler var. İnsan en azından sahaya çıkarken, o düdük elindeyken, şu esame listesindeki doğum tarihlerine bir bakar ‘Ya bugün ortaya çalmak için azami gayret göstermem lazım’ derim. Biz bu çocukları sürekli motive ediyoruz. Bu çocuklar kolay yetişmiyorlar. Bu şekilde bir sonuçla karşılaştıklarında bizler yönetici olarak gözlerine bakamıyoruz. Ağrımıza bu gidiyor. Söylediğiniz zaman ceza yiyorsunuz. Bu sportmenlik dışı bir konuşma değil. Biz sadece ve sadece bu çocuklara oynanacak ortamın sağlanmasını istiyoruz. Hakkımız çalındı, hakkımız olan çalınmadı.”

 

‘KİMSEYLE GÖRÜŞMEYE NİYETİM YOK’

 

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, “O düdük asılmasın adaletli çalınsın. Ben kim olurum ki ‘falan düğünü assın’ diyeyim. Hayır, yok öyle bir şey. Uzun yıllar sonra ilk defa taraftarların mağlubiyetlere rağmen sahip çıkılan bir takım görüyorsunuz. Biz sadece adalet istiyoruz. Bu gençlerin erken yaşta bu kadar budanmasına karşıyız. Benim kimseyle görüşmeye niyetim yok” dedi.

 

‘BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

 

VAR sisteme,i hakkında da konuşan Başkan Ağaoğlu, “Sistem mükemmel. Her şey orada gösteriyor. Ceza sahası içerisinde bir oyuncunun ayağına basıyorsanız eğer, bunu teknoloji size gösteriyor. Ama bunun kararını verecek olan neticede bir insan. Neye göre var neye göre yok ben de anlamış değilim. Biz bunların üstesinden geleceğiz. Oyuncu hatalarımızı giderebiliriz ama neticeye tesir eden hataları kim düzeltecek?” şeklinde konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha