• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ali Koç: Geçen sene Galatasaray-Başakşehir maçında çok çirkin olaylar yaşandı. Sanki olaylar hiç yaşanmamış gibi sizin kanallarınızda gösterilmedi

Ali Koç: Geçen sene Galatasaray-Başakşehir maçında çok çirkin olaylar yaşandı. Sanki olaylar hiç yaşanmamış gibi sizin kanallarınızda gösterilmedi
0 0
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, katıldığı canlı yayında "Türk futbolunda adalet sağlanacaksa, en adil şekilde, en doğru görüntüleri göstererek sağlanmalıdır" dedi.
31 Ekim 2019 Perşembe 22:24

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Bein Sports’a Güntekin Onay’ın sunduğu programa konuk oldu.

 

Koç, burada yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl oynana Galatasaray-Başakşehir maçıında yaşananları göstermediği için yayıncı kuruluşa tepki gösterdi.

 

Ali Koç, “Türk futbolunda adalet sağlanacaksa, en adil şekilde, en doğru görüntüleri göstererek sağlanmalıdır. Geçen sene Galatasaray- M. Başakşehir maçında çok çirkin olaylar yaşandı. Sanki olaylar hiç yaşanmamış gibi sizin kanallarınızda gösterilmedi” şeklinde konuştu.

 

Koç, “3-4 dakikalık özetlerin hazırlanması konusunda sizlere çok kızdık. Eğer Türk futbolunda adalet sağlanmasını istiyorsak, bu özetlerde önemli anları atlamadan en kısa sürede göstermeye çalışalım” diye devsm etti.

 

“Alex, Fenerbahçe dünyasında olacaktır”

 

Fenerbahçe Başkanı, “Bu elçi olarak mı olur, bizi temsil mi eder, ileride Fenerbahçe teknik direktörü mü olur, sportif direktör mü olur bilemiyorum ama Alex, Fenerbahçe dünyasında olacaktır” sözleriyle, kulübün eski futbolcusu Alex de Souza’nın takıma dönebileceği sinyalini verdi.

 

Ali Koç, "Benim hayalimde hem Alex'e hem Volkan'a jubile yapmak var” dedi.

 

“TFF’e görev yapan kişiler, formalarını üzerlerinden çıkartamıyorlar”

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında açıklamalarda bulunan Koç, şunları söyledi:

 

"Federasyon çok yeni, daha yarım sezonu bile doldurmadı. Bugünkü TFF'nin başarılı olmasını çok önemsiyorum çünkü artık son duraktayız. Ne yazık ki federasyonlarımız futbola vermeleri gereken katma değeri bugüne kadar veremedi

 

Biz 1 kişiyi ne Futbol Federasyonu Kurulu'na, ne de başka bir kurula önerdik. Lobi yapmadık çünkü bu felsefeye karşıyız

 

3 o takımın, 3 şu takımın, 3 bu takımın temsilcisi olmamalı. TFF liyakat bazlı, futbolun değişik kademelerinde hizmet edecek kalifiye insanlardan oluşmalı. Büyük kulüplerin temsilcileri olacak, diğer kulüplerin olmayacak. Çok saçma geliyor bana bu sistem

 

TFF'de görev yapan kişiler, formalarını üzerlerinden çıkartamıyorlar. Böyle olduğu sürece futbolumuz kesinlikle kalkınmaz. Hem Nihat Bey'in hem de ekibinin başarılı olmasını çok istiyorum"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha