• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ali Koç: Şu anda transfer yapamıyoruz

Ali Koç: Şu anda transfer yapamıyoruz
0 0
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “40-50 milyonluk bir limit bekliyorduk ama şu an itibariyle transfer yapamıyoruz. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.
19 Ocak 2020 Pazar 14:03

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bankalarla yaptıkları anlaşmanın lisans kurulu tarafından kısmen kabul edilmediğini söyleyerek “40-50 milyonluk bir limit bekliyorduk ama şu an itibariyle transfer yapamıyoruz. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.

 

Ali Koç, kalabalık olan mevkiden üç-dört kişiyi yollayabileceklerini de duyurdu.

 

Fenerbahçe-Gaziantep maçı sonrası açıklama yapan Ali Koç, şunları söyledi:

 

"Bizim yaptığımız başvuruyu kısmen kabul ettiler. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Gazetelerde yazdığı gibi limit arttı transfer yapıyoruz söz konusu değil. Bize karşı yapılan tutumu anlayamıyoruz. TFF'nin kararı bize bize dün gece iletildi. Talebimiz kısmen kabul edildi, kısmen de edilmedi. Bu iş Fenerbahçe'nin önü nasıl açılmaz diye bir intiba bırakıyor bizde. Lisans kurulu zor bir iş aldı. Talimatnameyi olduğu gibi değerlendirmek durumundalar.

 

Ancak bizim yaptığımız başvurular, kurallara göre de kabul edilmemesi için hiçbir nedeni olmayan, iki ayrı bankayla yaptığımız münferit anlaşmalar. Son durağımız tahkim. Gözünün üstünde kaşın var intibası var bizde. Niye bu şekilde yaklaşılıyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Anlaşmamız kabul edilseydi 40-50 milyon TL'lik harcama limitimiz artacaktı.

 

Kalabalık olan mevkide üç-dört kişi yollayacağız bunu da göreceksiniz, belki sol beke transfer yapacağım. İhtiyacımız olan mevkiye oyuncu almış olacağız. Belki fazlalık olan yerlerden tasarrufa gitmiş olacağız. Ama böyle olunca manevra alanı bırakılmıyor.

 

Televizyon kanallarına çıkıp durumu anlatmamız lazım. Artık dayanılmayacak duruma geldi. Geçen hafta karar verselerdi Tahkim Kurulu'na daha erken gidecektik. İnanıyorum ve umuyorum ki Tahkim çabuk toplanır. İhtiyaç halinde toplanıyor. Bu konu acil bir gözle ele alındığında hakkımızın verilmesi için dua ediyoruz. Bir şekilde baskı altında da tutuluyor. Gerek Tahkim Kurulu gerek TFF. Bugün itibariyle Fenerbahçe transfer yapamıyor.”

 

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha