• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Arda Turan’dan ‘İktidara yakın mısın?’ sorusuna cevap: Asla böyle bir düşüncede değilim

Arda Turan’dan ‘İktidara yakın mısın?’ sorusuna cevap: Asla böyle bir düşüncede değilim
0 0
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda çektiği “Evet” videosuyla AKP’ye açık destek veren ünlü futbolcu Arda Turan, artık iktidara yakın olmadığını söyledi. Turan, “Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim” dedi.
29 Haziran 2022 Çarşamba 11:26

Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunduğu TV100’de yayınlanan ‘Az Önce Konuştum’ programına konuk olanArda Turan, kendisine yöneltilen referandum sorusuna dikkat çekici bir yanıt verdi.

 

‘KILIÇDAROĞLU’NA EVET DESEYDİM AYNI TEPKİYİ GÖRÜR MÜYDÜM?’

 

“Referandum bugün yine olsa yine ‘Evet’ kampanyasında yer alır mısın?” sorusuna Arda Turan’ın verdiği yanıt çok konuşuldu.

 

Söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Turan, “Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ deseydim, aynı tepkiyi görür müydüm? Ben yine aynısını derdim, sistemle alakalı ‘Evet’ diyorum” diye konuştu.

 

 

‘SİYASİ FİKİR OLARAK ASLA BÖYLE BİR DÜŞÜNCEDE DEĞİLİM’

 

Arda Turan’a, “Siyasi olarak bugünkü iktidara çok yakın olduğun, söylemlerde ve o fotoğraflarda olduğun eleştiriliyor. Öyle misin?” sorusuna da yanıt verdi. Turan, “Asla değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim” dedi.

 

‘ERDOĞAN BANA DİREKTİF VERMEDİ’

 

Turan açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

 

“Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. ‘Hayır’ diyene de çok büyük saygım vardı, ‘Evet’ diyene de. Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya’dan buraya gelene kadarki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha