• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Arda Turan için flaş açıklama

Arda Turan için flaş açıklama
0 0
Barcelona'nın, sezonu kapatan Rafinha'nın yerine Arda Turan'ı La Liga'ya kaydettirme girişimiyle ilgili belirsizlik sürüyor. Ancak İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Yönetim Kurulu'nun, bu konuda Katalan kulübüne destek vereceği ileri sürüldü.
23 Ekim 2015 Cuma 11:04
İspanyol basını, RFEF Yönetim Kurulu'nun dün Madrid'de yaptığı toplantıda, Barcelona'nın Arda Turan'ı La Liga'ya kaydettirme girişimine destek verilmesi konusunda anlaştığını iddia etti.

Haberlerde, Arda Turan'ın Ocak ayından önce oynaması hususunda Barcelona'nın somut cevap beklediği, FIFA'nın ise "asla böyle bir yanıt vermeyeceği" öne sürülerek, FIFA'nın bu tutumu karşısında Barcelona'nın RFEF'in desteğini alarak Türk futbolcuyu La Liga'ya kaydettirmeye çalışacağı paylaşıldı.

"ANLAŞILIR BİR ŞEY DEĞİL"

RFEF'in yönetim kurulu toplantısına katılan Hercules Kulübü'nün spor direktörü Daniel Barroso, İspanyol radyosu Cadena Ser'e yaptığı açıklamada, "Arda olayına benzer bir olay geçmişte de yaşandı. Bu tip konular FIFA'ya sorulmaz, RFEF aracılığıyla yapılır. Arda Turan'ın olayı tamamen İspanyol spor yasalarıyla ilgilidir. O yüzden La Liga'ya kaydedilememesi anlaşılır bir şey değildir" ifadelerini kullandı.

"FIFA'nın İspanyol futbol yönetmenliğini kabul etmemesinin söz konusu olmayacağını" savunan Barroso, "Bu İspanyol kulüplerinin ve La Liga'nın yararına olan bir yönetmeliktir. Sorun ne bilmiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Arda Turan olayında temkinli olan Barcelona'nın, FIFA'nın "gelmeyen cevabı" karşısında RFEF ile birlikte olup konuyu Uluslarası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşımaya hazırlandığı iddiası ortaya atıldı. 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha