• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Atletizm sponsorları desteğini çekiyor

Atletizm sponsorları desteğini çekiyor
0 0
Uluslararası Atletizm Federasyonu doping ve yolsuzluk skandalları sonrası sponsorlarını kaybetmeyi sürdürüyor.
11 Şubat 2016 Perşembe 11:58

Nestle, Dünya Genç Atletizm Programı'nın ana sponsorluğunu yapıyordu. İsviçreli gıda markası 4 yıllık kontratı tek taraflı iptal ettiğini duyurdu. Daha önce de Adidas, 2008'de başlattığı 11 yıl süreli sponsorluk anlaşmasını bitime 4 yıl kala sonlandırmıştı.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan IAAF Başkanı Lord Sebastian Coe ise çocukların atletizmle ilgisini artırmak için düzenlenen bir programa sponsorluk yapan Nestle'nin tavrının, sadece çocukları üzeceğini ve bu nedenle kararı kabul etmeyeceklerini ifade etti.

 

2015'in son günlerinde Fransız polisi, Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği'nin (IAAF) eski başkanı Lamine Diack'ı dopinge bağlı yolsuzluk suçundan gözaltına aldı, daha sonra serbest bıraktı.


Diack’ın, IAAF’nin pazarlama bölümünün yöneticisi olan oğlu Pape Massata Diack, Rusya'daki doping skandallarının üstünü kapatarak yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevinden istifaya zorlanmıştı.

 

IAAF’nin mali işlerinden sorumlu aynı zamanda da Rusya Atletizm Federasyonu Başkanı Valentin Balakhnishev, yine skandalın ortaya çıkmasının ardından IAAF'deki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.


KAYNAK: Reuters

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha