• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Belarus Futbol Federasyonu: Sağlık sistemimize güvenimiz tam, lig maçlarının ertelenmesi için hiçbir sebep yok

Belarus Futbol Federasyonu: Sağlık sistemimize güvenimiz tam, lig maçlarının ertelenmesi için hiçbir sebep yok
0 0
Belarus Futbol Federayonu Genel Sekreteri Zhardetski, "Taraftarların maçları sosyal mesafe göz önünde bulundurularak izlemelerini sağlıyoruz" dedi.
4 Nisan 2020 Cumartesi 15:59

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından dünyada Nikaragua ve Burundi ile futbola devam kararı alan ülkelerden Belarus'ta lig maçlarının ertelenmesine sıcak bakılmıyor 

 

Belarus Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Sergei Zhardetski, ülkede Kovid-19 salgınına rağmen devam eden lig maçlarının ertelenmesi için sebep olmadığını söyledi.

 

ABD'nin spor kanallarından ESPN'e açıklamada bulunan Zhardetski, salgınla ilgili durumu her gün değerlendirdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

 

"Sağlık sistemimize güvenimiz tam. Bu yüzden şu anda lig maçlarının ertelenmesi için hiçbir sebep yok."

 

Birçok ülkenin salgın sebebiyle ciddi problemler yaşadığının farkında olduklarını kaydeden Zhardetski, "Belarus'ta yetkili mercilerle irtibat halindeyiz ve ligin devam etmesi konusunda uzlaşma sağlandı. Karşılaşmalarda ortalama binin üzerinde taraftar oluyor. Taraftarların maçları sosyal mesafe göz önünde bulundurularak izlemelerini sağlıyoruz" yorumunu yaptı.

 

Rusya, İsrail ve Hindistan gibi ülkelerle yeni yayın anlaşmaları yapılmasıyla ilgili görüşü sorulan Zhardetski, şu değerlendirmeyi yaptı:

 

"Belarus futbolunun popülerleşmesi tabii ki güzel. Yeni anlaşmalar imzalandı ve birkaç ülke daha ligi yayınlamaya başladı ancak böyle bir durumda olaya ticari açıdan bakmak doğru olmaz."

 

Belarus'ta şu ana kadar 351 kişide tespit edilen Kovid-19 nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti.

 

Üçüncü haftası oynanacak Belarus Premier Lig'de 2020 sezonu, 19 Mart'ta başlamıştı.

 

Ligde geride kalan iki haftada FC Minsk, Energetik-BGU ve Isloch Minsk kulüpleri 2'şer galibiyet alarak 6'şar puanla ilk üç sırayı paylaşıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha