• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Belçika'da ünlü oyuncuların katıldığı yasa dışı futbol maçını polis durdurdu

Belçika'da ünlü oyuncuların katıldığı yasa dışı futbol maçını polis durdurdu
0 0
Belçika'nın Liege kentinde aralarında Paul - Jose Mpoku ve Junior Edmilson'un da bulunduğu Standard Liege takımının eski ve yeni oyuncularının katıldığı yasa dışı futbol karşılaşması, polisin müdahalesiyle durduruldu.
28 Mayıs 2020 Perşembe 13:52

Koronavirüs salgını nedeniyle Belçika'da, her türlü spor karşılaşmalarının 31 Temmuz'a kadar yasaklanması kararlaştırılmıştı.

 

Ancak Çarşamba akşamı Liege kenti yakınlarındaki Vise kasabasında bulunan bir sahada, aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu çok sayıda kişi, izinsiz bir futbol maçı için toplandı.

 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al - Wahda takımında oynayan Paul - Jose Mpoku, Katar'ın Al - Duahil takımından Junior Edmilson, Standard Liege'den Samuel Bastien ve Mehdi Carcela'nın yer aldığı takım ile RFC Liege adlı amatör kulübün oyuncuları karşı karşıya geldi.

 

Korona yasaklarına rağmen oynanan maçı izlemek için, 60'tan fazla kişi sahanın etrafında toplandı. Vise Belediye Başkanı Julien Wolf'un uyarısı üzerine polis, halı sahaya gelerek maçı durdurdu ve seyircileri dağıttı.

 

Belediye başkanı, Facebook hesabından maçın fotoğraflarını paylaşarak, "Futbol yıldızlarının tüm halka uygulanan kurallara uymaması çok zarar verici bir durum. Bu kadar tanınmış oyuncuların topluma örnek olacağını düşündüm ancak ne yazık ki bundan çok uzaktayız" dedi.

 

Mpoku ve Edmilson ise, Sudpresse gazetesine, "Evet futbol oynadık. Amatör oyuncular bizi davet etmişti" açıklamasını yaptı.

 

Sadece 11'e 11 maç yapacaklarını düşündüklerini söyleyen iki futbolcu, sahaya vardıklarında çok sayıda kişiyle karşılaştıklarını anlattı.Futbolcular, saha çevresindeki kimsenin maske takmadığını ve 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına uymadıklarını söyledi.

 

KAYNAK: BBC TÜRKÇE - YUSUF ÖZKAN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha