• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beşiktaş, Antalyaspor’dan yeni ‘corona’ testi istedi

Beşiktaş, Antalyaspor’dan yeni ‘corona’ testi istedi
0 0
Beşiktaş kulübü, ilk iki ‘corona’ testi ‘arızalı’ çıkan bu akşamki rakibi Antalyaspor’dan bir kez daha test yaptırmasını istedi. Kulüp, masrafların kendileri tarafından karşılanacağını söyledi.
19 Eylül 2020 Cumartesi 16:36

Süper Lig’de bugün oynayacakları Antalyaspor maçı öncesi corona iddialarıyla gündeme gelen rakiplerinden yeniden test isteyen Beşiktaş’tan endişe duyduklarına dair açıklama geldi. 

 

Antalyaspor’da çok sayıda futbolcunun testi pozitif çıkmıştı. Üçüncü kez yapılan testte sadece bir futbolcu ve bir personelin testi pozitif çıktı ve ilk iki test kitinin ‘arızalı olduğu’ anlaşıldı. Dün saat 15:00’teki uçuşu iptal eden kafile dün gece geç saatlerde İstanbul’a geldi.

 

Ancak Beşiktaş’ın TFF, UEFA ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Sorumlusu Kemal Erdoğan, rakiplerini yeniden Covid-19 testi yaptırmaya davet etti. Erdoğan şunları söyledi: “Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu.”

 

Antalyaspor’un son açıklamasının kendilerini bir nebze rahatlattığını belirten Erdoğan, test masraflarının kendileri tarafından karşılanacağını belirterek şöyle devam etti: “A takımımızın sağlığını korumak, camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmektedir. Başta insan sağlığına verdiğimiz büyük önem ve kamuoyunda yaşanan endişeleri gidermek amacıyla İstanbul’da bulunan Antalyaspor kafilesini, masrafları tarafımızca karşılanacak Covid-19 tanı testi yaptırmaya davet ediyoruz. İnsan sağlığına önem veren Antalyaspor’un da bu testten kaçınmayacağını düşünüyoruz. Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) da resmi bir yazıyla bu talebimizi ileterek başvurumuzu yaptık.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha