• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beşiktaş mali kriz nedeniyle voleybol takımını ligden çekti

Beşiktaş mali kriz nedeniyle voleybol takımını ligden çekti
0 0
Türkiye'de futbol kulüpleri borç batağı içerisinde. Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Bankalar Birliği, futbol kulüplerinin kulüpleri borç batağından kurtarmak için kulüpler ile ilgili bankalar arasındaki borçları yapılandırmak için uzlaşmıştı.
4 Temmuz 2019 Perşembe 23:47

Beşiktaş Kulübü de 2 milyar 500 milyona yakın bir borç içerisinde. Siyah-beyazlılar borç yapılandırması için bankalarla görüşüyor. Borç yapılandırma anlaşması çerçevesinde takım bütçesine ve transfere harcanacak ücretlere sınırlama geleceği ve A takım bütçesinin 40 milyon Euro seviyesine çekileceği belirtiliyordu.

 

Kartal'dan bir hamle daha geldi ve voleybol takımı mali kriz nedeniyle ligden çekildi. Fanatik'in aktardığı habere göre Beşiktaş Yönetimi, 2017-2018 sezonunda Efeler Ligi’nden bir alt lige düşen şubenin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

 

Buna göre gelecek dönemde Kara Kartal, liglerde mücadele etmeyecek. Geçtiğimiz sezon 1. Lig’de boy gösteren Siyah-Beyazlılar’da bu kararın alınmasının ardından taraftarlar sosyal medya üzerinden yoğun tepki gösterdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha