• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beşiktaş'ta ikinci Karius vakası: Victor Ruiz, alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini feshetti

Beşiktaş'ta ikinci Karius vakası: Victor Ruiz, alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini feshetti
0 0
Victor Ruiz'in, Beşiktaş ile olan 3 yıllık sözleşmesini alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek tek taraflı feshettiği bildirildi. Siyah-beyazlılarda daha önce Alman kaleci Loris Karius da aynı gerekçeyle sözleşmesini feshetmişti.
15 Temmuz 2020 Çarşamba 18:10

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın İspanyol savunma oyuncusu Victor Ruiz'in alacaklarının ödenmemesi nedeniyle sözleşmesini tek taraflı feshettiği ileri sürüldü.

 

Siyah-beyazlı takımda mart, nisan ve mayıs aylarındaki alacaklarını tahsil edemeyen Victor Ruiz'in sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği kaydedildi.

 

Victor Ruiz'in Beşiktaş'la 31 Mayıs 2022'ye kadar sözleşmesi bulunuyordu.

 

Beşiktaş yöneticisi Emre Kocadağ, Ruiz'in ayrılığının mümkün olmadığını dile getirerek, şöyle konuşmuştu:

 

"Ruiz'in takımdan ayrılması gibi bir durum söz konusu değil. Sözleşmesi devam ediyor ve gelecek sezon da bizimle birlikte olacak."

 

Maliyeti 7 milyon 900 bin euro

 

Sezon başında İspanyol ekibi Villarreal'den 2 buçuk milyon euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen Victor Ruiz, 3 yıl için toplam 5 milyon 400 bin euro garanti ücrete imza atmıştı.

 

Siyah-beyazlı formayla bu sezon 26 kez sahaya çıkan Ruiz, 1 asist yapmıştı.

 

Loris Karius da sözleşmesini feshetmişti

 

Beşiktaş'ın 2018'de Liverpool'dan kiraladığı Alman kaleci Loris Karius da alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek 4 Mayıs'ta sözleşmesini tek taraflı feshetmişti.

 

Feshin ardından Instagram hesabından açıklama yapan Karius, şu ifadeleri kullanmıştı:

 

"Bugün Beşiktaş ile olan sözleşmemi feshettim. Bu şekilde bitmesi utanç verici ama şunu bilmelisiniz ki sorunları problem çıkarmadan çözmek için her şeyi denedim. Aylar boyunca çok sabrettim ve yönetimle sürekli konuştum. Aynı şeyler geçen yıl da olmuştu. Maalesef bu problemi çözmeyi bile denemediler. Hatta maaş kesintisiyle alakalı yardım önerimi reddettiler."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha