• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beşiktaş ve Galatasaray imzaladı, Fenerbahçe hayır dedi

Beşiktaş ve Galatasaray imzaladı, Fenerbahçe hayır dedi
0 0
Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde yer alan 14 takımın 12'si, federasyona ortak bir başvuruda bulunarak hakemlerden memnun olmadıklarını bildirdiler ve çözüm yolu önerdiler.
17 Kasım 2015 Salı 09:43

Galatasaray ve Beşiktaş'ın da imzaladığı yazıya Fenerbahçe ve İstanbul Üniversitesi imza atmadı.

 

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde (KBSL) hakem isyanı bitmek bilmiyor. Galatasaray'ın dün resmi siteden, "Türkiye Basketbol Federasyonu'na Açık Uyarı" başlığıyla yayımladığı bildirinin ardından, ligde yer alan 14 takımın 12'si federasyona ortak bir başvuruda bulunarak hakemler konusundaki şikayetlerini dile getirdi.

 

Fenerbahçe ve İstanbul Üniversitesi'nin imza atmadığı yazıda, Galatasaray ve Beşiktaş'ın imzaladığı yazı, şöyle:

 

"AVRUPA'NIN EN KALİTELİ LİGİ HALİNE GELDİK"

 

"Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarının yaptığı yatırımlar ve federasyonumuzun almış olduğu dört yabancı oyuncunun aynı anda sahadaki beşte yer alması kararı sonrasında ligimiz Avrupa’nın en kaliteli ligi durumuna gelmiştir. Oynanan Türkiye Kupası elemeleri ve ilk üç hafta maçlarındaki çekişme ve alınan sonuçlar ligimizdeki rekabetin son haftaya kadar devam edeceğinin ve hiçbir müsabakanın sonucunun belli olmadığının kesin kanıtıdır.

 

"HAKEMLERİN PERFORMANSI KİMSEYİ MUTLU ETMİYOR"

 

Türkiye Kupası elemeleri ve İlk üç hafta maçları göz önüne alındığında böylesine güçlü bir ligde ne yazık ki hakem yönetiminin hiçbir takımımızı mutlu etmediği ve iyi niyetlerine rağmen hakemlerin yanlış kararlarının direkt olarak maçın sonucunu etkiledikleri görülmüştür.

 

Geçtiğimiz sezonlarda bir A klasman ve iki B klasman hakemi maçlarımızı yönetmekte idi. Bu sezon başında ise sadece B klasman hakemlerinin maçlarımızı yönetmesi konusunda bir karar alınmıştı. Ancak B klasman hakemlerin tecrübelerinin öncelikle Türkiye Basketbol Ligi maçlarında görevlendirilmesi sonucunda KBSL maçları bir nevi C klasman seviyesinde hakemlerle yönetilmeye başlanmıştır.

 

"HER MAÇA A KLASMAN HAKEM İSTİYORUZ"

 

Bu nedenle KBSL 2015-2016 sezonunun bundan sonraki maçlarının bir A klasman, bir tecrübeli B klasman ve bir diğer B klasman hakemi ile yönetilmesi konusunu bilgi ve görüşlerinize arz ederiz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha