• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beşiktaş Vodafone Arena, dünyanın en güzel ikinci stadyumu seçildi

Beşiktaş Vodafone Arena, dünyanın en güzel ikinci stadyumu seçildi
0 0
Beşiktaş Vodafone Stadyumu "Dünyanın en güzel 2'inci" stadı seçildi.
7 Mart 2017 Salı 19:08

StadiumDB.com tarafından düzenlenen yarışmada jüri tarafından Beşiktaş Vodafone Stadyumu "Dünyanın en güzel 2'inci" stadı seçildi.

 

Vodafone Arena'da her şey sıfırdan inşa edildi ve çok sınırlı alana rağmen neredeyse 42.000 kişilik bir oturma kapağı oluşturmayı başardı. Belki de en önemlisi, stadyum efsanevi İnönü'ndeki yerini hak ediyor.

 

Macar Jüri Peter Bordas (BORD) şunu basitçe dile getiriyor: "Bunun, etrafında sınırlı bir alanı olan varolan bir kentsel alana sığdırma - bunun düzgün bir yer bulması için en iyi örnek olduğunu düşünüyoruz."

 

Nitekim Vodafone Arena, "çevreyle ilişkiler" kategorisinde diğer stadyumlardan daha üst sıralarda yer alıyor ve ortalama olarak 10 üzerinden 7,6 puan buluyor. Yarışmamızın tarihindeki sadece iki stadyum daha üst sıraya yerleşti; bunlardan biri Jüri üyemiz Peter Bordas tarafından tasarlandı.

 

"Sokak düzeyine ve mevkinin çarpıcı bağlamına uygun bir ölçek sunmaya tepki olarak, bu stadyumun kütlesinin tepeye doğru bastırılmasına alkışlıyorum. Sahanın ve inşaatın kısıtlamaları önemli ve kulüp ve müteahhit ekibi bu stadın tesliminde büyük problemler yaşadığını açıkça belirttiler. Cephe, şehir için uygun malzemeler, tarihi bağlam ve sivil statünün yeni bir binası ile basit ve kısıtlı. Sanırım dik kase profili ve yakın sahanın yakınlığı mükemmel bir atmosfer sunuyor "Andy Simons (KSS) diyor ve sözleri Beşiktaş taraftarlarının tutumlarına göre görünüyor.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha