• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ercan Güven: Aykut Kocaman'ın ekibi Cocu'yu yanlış bilgilendirdi

Ercan Güven: Aykut Kocaman'ın ekibi Cocu'yu yanlış bilgilendirdi
0 0
Fenerbahçe'de görevden alınan üç antrenörün, Phillip Cocu'yu bilerek yanlış bilgilendirdiği iddiası ortaya atıldı.
10 Ekim 2018 Çarşamba 16:43

İddianın sahibi ise Milliyet Gazetesi spor yazarı Ercan Güven. Fenerbahçe Divan Kurulu üyelerinden birine dayandırdığı iddiasında, Güven, Aykut Kocaman ekibinin Cocu'yu yanlış bilgilendirerek ona yalan yanlış işler yaptırdığını belirtti.

 

"Herkes eteğindeki taşı döktüğüne göre, ben de bir Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi dostumdan edindiğim ipuçlarını yazayım; doğru değilse bile bugün açıklama yapması beklenen sayın Koç’a “yok öyle bir şey” deme fırsatı yaratayım" diye yazan Güven, yazısını şöyle sürdürdü:

 

"Ancak bir ufak notla başlayayım:

 

Söz konusu Divan Kurulu üyesi, sayın Koç’un kazandığı seçim arifesinde Aziz Yıldırım’dan 'eşine beleş üyelik' gibi ufak çaplı bir 'seçim rüşveti' teklifi aldığını anlatmış, ben de aynen yazmıştım... Ali Koç da benim yazımı referans göstererek Aziz Yıldırım’ın adil seçimi sabote ettiğini açıklamıştı.

 

Yani en azından Ali Bey’in 'doğruluk' konusunda bir şüphesi olmaması gerek.

 

Evet... Önemli bir ailenin son kuşağı, meslek ve itibar sahibi bu üye, Ali Koç’un 'ihraç ve iş aktine son' açıklamasından bir gün önce aynı isimler için heyecanla şunları söylemişti bana:

 

'Bu kadar olamazdı zaten...

 

Bu Cocu’nun aklını başından alan, saçma sapan işler yaptıranların Aykut Kocaman takımı olduğu anlaşıldı. Kocaman geri gelsin diye yanlış bilgi vermişler adama. Verilerle oynamışlar. Şu anda kulüpte bunu tartışıyorlar hepsini kovacaklar. Volkan başta birkaç da Aziz Yıldırım vefalı topçu takımın dibini oyuyorlar. Onları da atacaklar."

 

Güven, "Bu sefer bilgi 'suç' sınırlarına değdiği için, ben teyit aşamasındayken karar açıklandı ve gerekçeyi bilemiyoruz ama karar bire bir örtüştü" yorumunun ardından, yazısını şu satırlarla noktaladı:

 

"Bakalım 'gerekçeler' de örtüşecek mi? Günahı, Başakşehir maçından umutsuz olduğundan 'teknik direktörün işine son verme kararı ile uzaklaştırma ve kadro dışı gerekçelerini' aynı gün içinde halletmek amacıyla, bizi bunca zamandır 'teasing' ile oyalayan Ali Koç’un boynuna.

 

Öyle ya da böyle... Sportif direktör, teknik direktör tercihleri yanı sıra (mali değil sportif) kriz yönetiminde de bir eksi daha Fenerbahçe yönetimine. Pilot brövesine sahip olmak bisikleti mükemmel sürmenin garantisi değil."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha