• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ersun Yanal, Fenerbahçe'yi bir adım öteye götüremedi

Ersun Yanal, Fenerbahçe'yi bir adım öteye götüremedi
0 0
Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımı aldığı günden bu yana bir adım öteye götüremedi ve maçlarda sahaya sürdüğü 11'ler eleştiri konusu oldu.
16 Nisan 2019 Salı 13:26

Fenerbahçe tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor. Takım küme düşmeme mücadelesi verdiği haftalarda kurtarıcı olarak teknik direktör Ersun Yanal, takımın başına getirildi. Ancak Yanal, geldiği tarihten bu güne takımı bir adım ileriye taşıyamadı. 

 

Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal derbi maçla birlikte yanlışlarına bir yenisini daha ekledi.

 

Cumhuriyet'ten Hilmi Türkay imzalı yazıda, Yanal'a şu eleştiriler yöneltildi: 

 

"Bugün bu takımda Jailson varsa bu adam ilk 11’de kesinlikle oynar. Tolgay iki maçta 10 top kaybetti, formsuz. Sen hala Tolgay’da ısrar ediyorsun. Bir diğer eleştirilecek nokta Miha Zajc. Orta saha bölgesinde iyi bir süpürcüyken bu adam da haftalardır yok. Moses’ı sağ bek oynatıyorsun. Gülmemek için zor tutuyorum kendimi. Hayatında oynamış mı bu yerde Moses sordun mu acaba? Şener’i neden oynatmıyorsun? Alper Potuk'tan medet ummaksa hataların en büyüğü. Bu hatalar tabi ki sadece derbiyle sınırlı değil. Hadi bu sezonu bitirdik diyelim. Önümüzdeki sezon bu hataları tekrarlarsan sana kapıyı gösterirler. Ben hâlâ kalacağına da inanmıyorum. Takımı aldığın günden bu yana bir adım öteye götüremedin. 13’le 15. sıralarda demir attın. Her maçta hatalar yapıyorsun. Seyirci seni bugün seviyor, yarın sevmeyebilir. Eski havan yok, kenardan katkı yapamıyorsun. Canlı değil, yorgunsun. Ersun Hoca ile ilgili buna benzer ifadeleri daha önceleri de kullanmıştım. Ankaragücü maçı sonrası attığı başlığım ‘Ersun Yanal sınıfta kaldı’ şeklindeydi. Görünen köy kılavuz istemez hocam."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha