• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ersun Yanal: Kurgu diyenlere selam yolluyorum!

Ersun Yanal: Kurgu diyenlere selam yolluyorum!
0 0
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Kayserispor maçının ardından önemli açıklamalar yaptı. Yanal, kendilerine karşı bir algı operasyonu olduğunu belirterek "Fenerbahçe'nin kurguyla şampiyon olacağını söyleyenlere buradan selam yolluyorum!" dedi.
4 Kasım 2019 Pazartesi 10:59

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Kayserispor yenilgisinin ardından konuştu.

 

Yanal, kendilerine yönelik bir algı operasyonu yapıldığı belirterek "Rakamlar bizden olsa da bizden olmayan bir şey var; o da sonuç... Bu skorun bir sorumlusu var, o da benim. Takım olarak deplasmanda oynadığımız iki maçımızı kazanmıştık. İstatistiklerimiz bizim lehimize gözükse de bu matematiği skor dönüştürmeliyiz. Taraftarlarımız asla şüpheye kapılmasın Bu rakamları kendi lehimize çevirebilecek güçteyiz. Fenerbahçe'nin kurguyla şampiyon olacağını söyleyenlere buradan selam yolluyorum!" ifadelerini kullandı.

 

BASIN TOPLANTISI

 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig'in 10. haftasında İstikbal Mobilya Kayserispor'a 1-0 yenildikleri maçla ilgili, "Bu şekilde devam edersek, bu şekilde oynarsak deplasmanlarda şampiyonluk yarışı içerisinde hepimiz yara alırız." dedi.

 

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ersun Yanal, deplasmanda kaybettiklerini, istatistiklerin, rakamların, birçok şeyin rakam olarak önlerinde olduğunu fakat bugün skoru alamamanın bir gerçek olarak sadece önlerinde durduğunu belirtti.

 

Bugünkü mağlubiyetin tek sorumlusunun kendisi olduğunu dile getiren Yanal, şunları kaydetti:

 

"İstatistiklerin bizim lehimize olduğu bir yerde biz skoru çevirmeliyiz. Bu zamana kadar iki deplasman maçını kazandık. Bu şekilde devam edersek, bu şekilde oynarsak deplasmanlarda şampiyonluk yarışı içerisinde hepimiz yara alırız. Her ne olursa olsun sezon sonu olduğunda biz arkamıza baktığımızda herkesi arkamızda göreceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, taraftarlarımızın şüphesi olmasın. Bundan emin olsunlar ki biz ligi bitirdiğimizde arkamıza baktığımızda herkes de arkamızda yer almış olacak. Buradan da bu işin kurgusunu yapan arkadaşlara, özellikle yazarlara selam söylüyorum. Fenerbahçe'yi bir kurgu olarak gösterip Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun nasıl olacağını söyleyen arkadaşlara buradan da selam olsun. Bugün böyle güzel bir maçı tekrar izleyip kararlarını versinler."

 

"DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEK BİR TAKIM OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM"

 

Bir basın mensubunun maçın hakeminin yönetimiyle ilgili sorusu üzerine Yanal, hakemleri eleştirmenin, onlarla ilgili yorum yapmanın kendisinin işi olmadığını söyledi.

 

Kendisinin sorumluluk alanının takımının oyunu ve performansı olduğunu aktaran Yanal, şöyle konuştu:

 

"Ben takımımın oyunundan, sonucundan, onun performansından sorumluyum. Takımımın bugün ortaya koyduğu performansı golle tamamlayıp, sonucu alması gerektiğini düşünüyorum. Bunun daha iyisini yapabilecek bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Taraftarlarımız, camiamız şunu bilsin ki biz ligi bitirdiğimizde, arkamıza baktığımızda bütün herkesi görebileceğimizi düşünüyorum. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizim hakemlerle, onların yaptıklarıyla işimiz yok."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha