• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Fener Ol" kampanyası için toplanan rakam belli oldu

0 0
Fenerbahçe Spor Kulübü, 4 Nisan tarihinden başlattığı "Fener Ol" kampanyası için bugüne kadar toplanan rakam ve bağış yapan bazı isimler ortaya çıktı.
10 Mayıs 2019 Cuma 19:47

Geçtiğimiz günlerde FB TV'de yapılan yayınla birlikte kampanyada toplanan rakamın 17 milyon dolar olduğu öğrenildi.

 

Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü, 4 Nisan tarihinde kulübe mali destek sağlamak amacıyla "Fener Ol" kampanyası ile büyük bir dava başlattı. Birçok taraftarın ve iş adamlarının yoğun ilgi göstererek bağışlar yaptığı kampanya, Fenerbahçe'nin yalnız olmadığını herkese göstermiş oldu. Başta kulüp başkanı Ali Koç olmak üzere, ülkenin birçok noktasından gönüllüler kampanyaya dahil oldular.

 

FB TV'de yapılan 3,5 saatlik yayın süresinde ise canlı bağlantılarla birlikte kampanyaya katılan gönüllü sayısının 400 bini geçtiği öğrenildi. Kampanya neticesinde toplanmış olan rakamın 15 milyon euro, dolar bazında ise 17 milyon dolar olduğu açıklandı.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ise; taraftarın kampanyaya göstermiş olduğu ilgiden memnun olduğunu dile getirdi. Koç; "Yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bu başarı bizi oldukça rahatlatacak ve böylelikle Avrupa kupalarına katılma hakkımızı da korumuş olacağız." dedi.

 

"Fener Ol" kampanyasına bağış yapan başlıca kişiler;

 

Saran Holding – Sadettin Saran: 1 milyon TL

 

Koç Zeljko Obradovic: 600 bin TL

 

Yönetmen Murat Şeker: 500 bin TL

 

YDA Group –Hüseyin Arslan: 500 bin TL

 

Konya Siyah Çoraplılar Derneği: 500 bin TL

 

Completo Group – Murat Kapki & Samet Güzel: 250 bin TL

 

Han Group – Olgun Aydın: 150 bin TL

 

Mehmet Okur: 40 bin TL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha