• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fenerbahçe asbaşkanı Semih Özsoy: Cocu ile devam ediyoruz

Fenerbahçe asbaşkanı Semih Özsoy: Cocu ile devam ediyoruz
0 0
"Fikret Orman'ın 'Bir teknik adam, geçen sezonu katletti' kelimesi kabul edilebilir değil. Bunu Aykut Kocaman için söylendi olarak algılıyorum. Bu açıklamayı anlamsız bulduk"
22 Eylül 2018 Cumartesi 00:52

Fenerbahçe asbaşkanı Semih Özsoy, gündeme dair açıklamalarda bulundu:

 

"Fikret Orman'ın 'Bir teknik adam, geçen sezonu katletti' kelimesi kabul edilebilir değil. Bunu Aykut Kocaman için söylendi olarak algılıyorum. Bu açıklamayı anlamsız bulduk.

 

"Şenol Güneş'e çiçek verme durumumuz yok"

 

Bizim Şenol Güneş'e çiçek verme gibi bir durumumuz yok. Ali Başkan neden Şenol Güneş'e çiçek versin? Bu külliyen yalandır. Ağırlamak başka bir şey, onları ağırlayacağız. Geçen sene yapılanlara girmek istemiyorum. Ben o zaman taraftardım. Kaleci Tolga'nın yaptıkları, Şenol Hoca'nın yaptıkları kabul edilebilir değil. Aynılarının yapılmadığı takdirde hiçbir şey olmayacağına dair güvence verebilirim.

 

Aykut Kocaman'ın gönderilmesiyle alakalı bir hata yaptığımızı düşünmüyorum. Kendisi de yorgun olduğunu söylemişti zaten.

 

"Beşiktaş'ı yeneceğiz"

 

Beşiktaş derbisini kazanacağımıza inanıyoruz. Oradan galibiyetle çıkacağız.

 

Kayseri maçında kutlama abartıldı diye futbolcular arasında atışma olduğu için Ali başkan soyunma odasına gitti. Kutlama için gidilmedi ama gerekirse o da yapılır. Beşiktaş kazanırsa soyunma odasına gider miyiz diye bir şey gündeme almıyorum çünkü biz kazanacağız.

 

Taraftar takımın hep iyi olmasını ister. Evet kötü oynuyoruz, hemen toparlanmamız gerekiyor ama çevremizde büyük bir tepki yok. Antrenör, futbolcu bazında farklı şeyler olabilir. Gereken, gerektiği zamanda yapılır.

 

"Ekstra tedbir almadık"

 

Derbiyle alakalı ekstra bir tedbir almadık. Taraftarlarımıza güveniyoruz ancak karşı tarafın, özellikle Şenol Hoca'nın olgun, tahrik etmeyen davranışları olduğu sürece sıkıntı olmayacaktır.

 

Kişisel fikrim, Roberto Carlos çok iyi bir futbolcu ve çok iyi bir insan. Antrenörlük seviyesi ise şu an Fenerbahçe'nin başına geçmek için yeterli değil. Antrenörümüz var, Cocu ile devam ediyoruz. Biz olduğumuz sürece şu gelemez, bu gidemez demeyiz. Ersun Yanal bu kulüpte görev yapmıştır. Şampiyonluğu en erken getiren hocalardan biridir. Şu an gündemimizde böyle bir şey yok.

 

"Beşiktaş Ozan'ı bizden istedi"

 

Transferin kapanmasına 1-2 gün kala Fikret Orman bizi aradı, Ozan ve bir oyuncu için takas teklif etti. Biz de olmayacağını söyledik.

 

4. yıldızı takmayı istiyoruz. Lefter Sezonu olması da ayrı bir motivasyon. Hırslıyız ama bu yapılanma, geçiş süreci, değişim, finansal sıkıntılar... İnşallah bu seneyi en iyi şekilde atlatıp şampiyon olmak ve sürekliliği olan bir sistem kurmak istiyoruz. 100. yılımızda şampiyon olmuştuk, Lefter Sezonu'nda da şampiyon oluruz.

 

Tolga Ciğerci hiç anlatıldığı gibi değil. Sakatlığı söylendiği gibi değil. Tutumu bizi çok etkiledi. 'Kontrata siz karar verin, ben ne getirirseniz imzalayayım' dedi. Beğeniyle takip ettiğimiz bir oyuncu da olduğu için kadromuza kattık.

 

"Fenerbahçe B takımını kurmak istiyoruz"

 

Rezerv ligin kurulması gündemde ama Fenerbahçe B takımının kurulup 2 ya da 3. liglerde mücadele etmesi bize daha sıcak geliyor. Bu çok daha avantajlı.

 

Erkek basketbol takımımızda geçmiş dönemlerde iyi sponsorlarımız vardı. Bütçe 30 milyon euro civarı ama şu anki sponsorluk geliri 0. Alternatif geliştiriyoruz, kalıcı çözümler mutlaka bulunmalı. Fenerbahçe'nin zor günlerinde, doğru zamanda doğru yerde olma anlamında Ali Koç, Fenerbahçe'nin kurtarıcısıdır. Maddi anlamda yaptığı fedakarlıkların haddi hesabı yok."

 

KAYNAK: DE MARKE

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha