• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fikret Orman: Özel güvenlik görevlileri personellerimize saldırdı

Fikret Orman: Özel güvenlik görevlileri personellerimize saldırdı
0 0
Beşiktaş Başkanı Fiktret Orman, Fenerbahçe-Beşiktaş maçının tatil edilmesi ve yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.
19 Nisan 2018 Perşembe 23:33

Çok üzgün olduklarını söyleyen Orman, "Türk futbolu açısından istenmeyen şeyler. Derbi müsabakaları özellikle Fenerbahçe-Beşiktaş maçları gergin geçiyor. Bizim stadımızda da kırmızı kartlar oldu ama böyle bir güvenlik zaafiyeti olmadı.

 

Bu, Fenerbahçe'nin iç işleri. Bizi ilgilendirmez. Biz misafiriz. Dünya 3'üncüsü yapmış bir hocaya yapılanlar üzücü. Hakeme soruyorlar ve hakem de içeri girin diyor. Arada da bir sürü olaylar oluyor" dedi.

 

Orman, şöyle devam etti:

 

"Özel güvenlik güçleri bizim personelimize saldırıyor. Bizim stadımızda böyle şeyler olmuyor. Hocamızın durumu iyi. Önceden de beyin travmvası geçirdiği için ondan korktuk. MR'ı iyi çıktı. Hocanın morali bozuk.

 

Spor müsabakası için gittik. Üzgünüz. Takımımız stattan çıktı. Yönetici arkadaşlarla konuştuk. Ümraniye'ye gidiyorlar. Karar Türkiye Futbol Federasyonu'nun.

 

Şenol Hoca bu akşam burada kalacak. Ailesi burada bir sıkıntı yok. Taraftarlarımız da buraya geliyor ama burası bir hastane burada canıyla uğraşanlar var. Buraya gelmesinler."

 

"Kararı TFF verecektir"

 

Fikret Orman'dan ilk tepki

 

Orman, "Hukuken ne olacağını bilmiyorum. Federasyon talimatı neyse onu yapacak. Buradan kimseyi yönlendirmek istemiyorum. Yorum yapmayayım. Kararı TFF verecektir" diye konuştu.

 

Fikret Orman'dan ilk tepki

 

Maçın ardından Yıldırım Demirören ile görüştüğünü belirten Orman, "Bu maçlar ilk kez oynanmıyor. Bu bir kan savaşı değil. Futbol oynuyoruz. Kaybedeceğiz ve kazanacağız ama dostluk devam edecek. Spor kamuoyu bunu değerlendirsin. Yıldırım Demirören ile konuştuk. Geçmiş olsun dedi biz de sağ ol dedik. Hepimiz üzgünüz. Ülkenin dışarı verdiği imaj bu olmamalı" dedi.

 

Fikret Orman'dan ilk tepki

 

Stadyumda olmadığını söyleyen Orman, "Maçı Ümraniye'de izledim. Orada ne konuşuldu bilmiyorum ama oyuncularıma sordum, içeri girebilirmiyiz diye sorduk, girin dediler. Teknik direktörün başına koltuk atılmış kafası yarılmış, adamın normal psikoloji ile oynaması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

 

Fikret Orman'dan ilk tepki

 

Maçın 57. dakikasında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen ve kararın üzerinden yaklaşık 1,5 saat geçmesinin ardından Beşiktaş kafilesi takım otobüsüyle stadı terk etti.

 

KAYNAK: CNN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha