• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fırat Aydınus'un notu belli oldu

Fırat Aydınus'un notu belli oldu
0 0
Derbinin gözlemcisi Yunus Yıldırım, Diego’nun golünde ofsayt bayrağı kaldırmayan yardımcı hakem Arkın Akgöl’e 8.5 notunu verdi.
27 Ekim 2015 Salı 09:44

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Diego Ribas’ın 37. dakikada attığı gol ofsayt tartışmalarını da beraberinde getirmişti.

Gökhan Gönül’ün yaptığı ortada Van Persie 18 cm rakibinin önünde olmasına rağmen ofsayt bayrağı çekmeyerek oyunu kesmeyen yardımcı hakem Arkın Akgöl gözlemcisinden doğru kararı için bonus puan alarak 8.5 notu ile ödüllendirildi.

 

KARAR DOĞRU

 

Birçok yorumcu ile eski hakemlerin büyük çoğunluğunun gol öncesi ofsayt olduğu yönündeki görüşlerine karşın maçın gözlemcisi Yunus Yıldırım sezon başında UEFA’nın talimatlarını doğru uygulayan Akgöl’e tam not verirken, söz konusu pozisyondaki kararının isabetine vurdu yaptı.

 

Merkez Hakem Kurulu’nun da yardımcı hakemin pozisyonu oynatmasını UEFA’nın son kriterlerine uygun bulduğu ve örnek karar olarak nitelendirdiği kaydedildi. Gözlemci Yunus Yıldırım’ın yine bazı kararları tartışılan hakem Fırat Aydınus’a ise “tatminkar sayılan” 8.3 notunu verdiği, bazı kart uygulamalarında eksiği bulunduğunu rapor ettiği belirtildi.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha