• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Futbolun devam ettiği Nikaragua'da protesto: Oyuncularımız korkuyor

Futbolun devam ettiği Nikaragua'da protesto: Oyuncularımız korkuyor
0 0
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada 160'tan fazla ülkede etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, spor organizasyonlarını da etkiledi.
2 Nisan 2020 Perşembe 22:11

Başta Asya ve Avrupa kıtasında düzenlenmesi planlanan spor organizasyonları askıya alınırken, futbol müsabakaları da bir süreliğine durduruldu.

 

Dünya üzerinde Kovid-19 salgını için alınan önlemler herkes tarafından takip edilirken Belarus, Nikaragua ve Burundi'de futbol müsabakaları oynanmaya devam ediyor.

 

Nikaragua Liga Primera'da üçüncü sırada bulunan Diriangen Kulübü de tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi liglerin ertelenmesini istiyor. Oyuncular, devam etme kararını protesto etmek için birçok kez sahaya maske ve eldivenle çıksa da ligdeki çoğunluk devam edilmesinden yana.

 

Guardian gazetesine konuşan kulüp yetkilileri, devam kararına itiraz ettiklerini ancak bunun kabul edilmediğini bildirdi. 

 

"Turnuvayı askıya almak istiyoruz"

 

Diriangen Kulübü Genel Menajeri Sergio Salazar, futbolcuların oynamaya devam etmek istemediklerini belirterek, "Çok korkuyorlar ve onları anlıyoruz. Turnuvayı askıya almak istiyoruz, ancak tüm kulüpler oy kullandı ve çoğunluk devam etmek istiyor” ifadelerini kullandı.

 

Kovid-19'dan 5 kişinin öldüğü açıklanan ülkede koşulların haftalık gözden geçirildiği bildirilirken, Diriangen salı günü 10 kulübün katılımıyla yapılan toplantıda liglerin devam etmesine karşı çıkan tek kulüp oldu. 

 

Salazar, hükumetin baskıları nedeniyle diğer kulüplerin devam etmek istediğini, kendi takımlarının devletten destek almayan tek kulüp olduklarını ileri sürdü.

 

"Kendimizi güvende hissediyoruz"

 

Futbolun devam ettiği ülkede ligin dördüncü sırasında bulunan Walter Ferretti Kulübü'nden Dshon Forbes, kendisi açısından bir endişesinin olmadığını belirterek, "Benim işim oynamak ve sağlıktan sorumlu kurum bu faaliyetleri askıya almazken her şey normal olarak devam ediyor" değerlendirmesinde bulundu. 

 

Managua takımında oynayan İspanyol oyuncu Pablo Gallego da Forbes ile benzer açıklamalarda bulunarak kulübün kendilerine çok iyi baktığını ve kendisini "çok mutlu" hissettiğini ileri sürerek, şunları söyledi:

 

"Fiziksel bütünlüğümün risk altında olduğunu hissedersem onlarla konuşacağıma eminim ama biz kendimizi güvende hissediyoruz ve uygun önlemler alındığını hissediyoruz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha