• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Galatasaray'ın borcu açıklandı: 'Galatasaray bir var olma savaşı veriyor'

Galatasaray'ın borcu açıklandı: 'Galatasaray bir var olma savaşı veriyor'
0 0
Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2018 itibarıyla borcunun 2 milyar 825 milyon 800 bin lira olduğu açıklandı.
13 Mart 2019 Çarşamba 20:39

Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen mart ayı olağan divan kurulu toplantısında başkan yardımcısı Kaan Kançal, kulübün mali raporları hakkında bilgi verdi.

 

Sunumunda sarı-kırmızılı kulübün borcunun 2 milyar 825 milyon 800 bin lira olduğunu aktaran Kançal, alacaklarının ise 1 milyar 560 milyon 100 bin lira olduğunu kaydetti.

 

Kaan Kançal, konsolide borç alacak farkının ise 1 milyar 265 milyon lira olduğunu dile getirdi. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, kulubün var olma mücadelesi verdiğini söyledi.

 

Cengiz, "Galatasaray bir var olma savaşı veriyor. Bir beka savaşı varsa bu şu anda Galatasaray için var. Mali konuya hiç kimse aldırmıyor. Galatasaray Başkanı olarak beni eleştirenlerin de yanındayım. Sakinlik bana, öfke size. Eleştirmek ve bölmek size, dinlemek ve birleştirmek bana. Benim görevim bu. Disipline sevk ettiklerim, genel kurula katılıp beni eleştirsinler. Mali olarak ibra etmesinler. Ben onu istiyorum. İdari ibrasızlık yanlış. Adnan Polat dönemindeki olaylardan Yargıtay'ın aldığı karar gereği hükümsüzdür. Mali ibrasızlık çok önemli. Bu tablolara mali ibrasızlık verin. Anlayan anlıyor." dedi.

 

Cengiz, görev süresindeki mali tabloyu paylaştı. Cengiz'in ekrana yansıttırdığı 24 Ocak 2018 ile 11 Mart 2019 tarihleri arasındaki mali tabloya göre Galatasaray Kulübü söz konusu dönemde farklı kalemlerde 2 milyar 205 milyon lira gelir sağladı. Sarı-kırmızılı kulübün giderleri ise 2 milyar 201 milyon lira olarak gerçekleşti. 

 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu döneminde 4 milyon lira kar elde edildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha