• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Galatasaray yöneticisi Albayrak: Trump yüzünden transfer yapamıyoruz

Galatasaray yöneticisi Albayrak: Trump yüzünden transfer yapamıyoruz
0 0
ABD ile Türkiye arasında yaşanan yaptırım krizi sonrası dövizde yaşanan artık futbol kulüplerini de zora soktu. Galatasaray ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, kulübün borcunun bir günde yüzde 25 arttığını söyledi ve Trump'a yüklendi.
12 Ağustos 2018 Pazar 21:23

Ekonomik olarak zor günler geçiren Galatasaray, Finansal Fair-Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle UEFA tarafından yaptırımlara maruz kalmıştı. UEFA, Galatasaray'la yaptığı anlaşma sonrası kulübe para cezası vermişti.

 

UEFA ayrıca sarı-kırmızılılara 3 yıl boyunca bonservis bedeli kazancı kadar transfere bonservis bütçesi ayırabilmesi konusunda karara varmıştı. Galatasaray, bu yüzden oyuncu satmadan transfer yapamıyor.

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz de yaptığı açıklamada "Teknik kadronun talebi doğrultusunda gerekeni FFP içinde yapıyoruz. Şu anda mesele sadece mali değil. Biz ne yaptığımıza dikkat etmek durumundayız. Taraftar bize, teknik kadroya ve kendi ruhuna inansın. Taraftar bizim yanlışlara düşmeyeceğimize inanarak bu görevleri tebliğ etti. Biz oyuncu satmadan oyuncu alamayız." demişti.

 

Ancak Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'a göre transferin önündeki engel ABD Başkanı Donald Trump. Albayrak, ABD Başkanı Trump yüzünden döviz kurunun yükseldiğini ve oyuncu almalarının zorlaştığını savundu.

 

Abdurrahim Albayrak, Trump için, "Amerika'da bir adam var ya… Allah kahretsin, bizi mahvetti. Trump'tan bahsediyorum. Allah'ın cezası bizi mahvetti" dedi.

 

Döviz artışı nedeniyle de kulübün borcunun bir günde yüzde 25 arttığını söyledi:

 

"Uçak indirdim lafları yok. Ne uçak indirebilirsiniz ne de kaldırabilirsiniz çünkü borcumuz bir günde yüzde 25 çoğaldı" 

 

Bütün kulüpler oyuncu satmak için çaba sarfedecek. Kolay satamıyoruz. Zamanında çok büyük paralar verilmiş. Satmaya kalktığımızda, vereceğimiz kulüpler bu paraların verilmesine yanaşmıyor. Böyle olunca da oyuncuyu elden çıkaramıyorsunuz. İnşallah bütün kulüpler bu sıkıntıdan kurtulur."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha