• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Griezmann'ın transferi mahkemelik oluyor: 80 milyon Euro daha vereceksiniz

Griezmann'ın transferi mahkemelik oluyor: 80 milyon Euro daha vereceksiniz
0 0
Atletico Madrid, Fransız futbolcu Antoine Griezmann'ın 120 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödeyerek Barcelona'ya transfer olmasına itiraz etti.
12 Temmuz 2019 Cuma 18:50

Barcelona'nın Griezmann ile 5 sezonluk sözleşme imzalayacağını duyurmasının ardından yazılı bir açıklama yayımlayan Atletico Madrid, Fransız futbolcunun serbest kalma bedeli olarak ödediği 120 milyon euronun yeterli olmadığını belirtti.

 

Atletico Madrid, Griezmann'ın serbest kalma bedelinin 120 milyon euro değil 200 milyon euro olduğunu vurgulayarak, Barcelona'dan kalan 80 milyon euroyu ödemesini istedi.
Transfer mahkemelik oluyor

 

Griezmann'ın avukatları aracılığıyla La Liga kurumuna giderek Barcelona'dan aldığı parayla 120 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödediği belirtilen açıklamada, Katalan kulübü ile Fransız futbolcu arasındaki anlaşmanın aslında 14 Mayıs'ta yapıldığını, o tarihte de Griezmann'ın serbest kalma bedelinin 200 milyon euro olduğu savunuldu.

 

"Süreç başlatıldı"

 

Yıldız oyuncunun sözleşmesindeki serbest kalma bedelinin 1 Temmuz itibarıyla 200 milyon eurodan 120 milyon euroya inmesine rağmen, Barcelona'yla yapılan anlaşmanın bu tarihten önce olduğuna dair bilgiler olduğunu kaydeden Atletico Madrid, kulübün haklarını ve meşru çıkarlarını savunmak için gerekli sürecin başlatıldığını duyurdu. Barcelana Kulübü, Griezmann'ın avukatları aracılığıyla 120 milyon euroluk serbest kalma bedelini La Liga kurumuna ödemesinin ardından resmi bir açıklama yaparak, Fransız futbolcu ile 5 yıllık sözleşme imzalanacağını ilan etmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha