• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

IAAF'ın eski başkanı Diack'a yolsuzluktan 4 yıl hapis ve 500 bin euro para cezası verildi

IAAF'ın eski başkanı Diack'a yolsuzluktan 4 yıl hapis ve 500 bin euro para cezası verildi
0 0
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin eski başkanı Lamine Diack, yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yargılandığı davada 4 yıl hapis ve 500 bin euro para cezası aldı.
17 Eylül 2020 Perşembe 11:16

Eski Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Başkanı Lamine Diack'ın yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yargılandığı dava sonuçlandı.

 

1999-2015 yıllarında IAAF'ın başkanlığını yürüten Diack'ın Fransa'nın başkenti Paris'te yargılandığı davada mahkeme, 87 yaşındaki Senegalli yöneticiyi 2 yıl ertelemeli 4 yıl hapis ile 500 bin euro para cezasına çarptırdı.

 

Diack'ın 2012 Londra Olimpiyatları dahil olmak üzere bazı organizasyonlarda dopingli atletlerin test sonuçlarını gizlediği ve karşılığında 3 milyon euronun üzerinde rüşvet aldığı iddia edilmişti.  

 

2015 yılının kasım ayından beri Paris'te ev hapsinde tutulan Diack'ın avukatlarının mahkeme kararını temyize götüreceği belirtildi.

 

Oğlu suçlamaları reddetmişti

 

Lamine Diack'ın IAAF'da eski Pazarlama Müdürü olan oğlu Massata Diack, 15 Eylül'de düzenlediği basın toplantısında babası ve kendisi hakkındaki iddiaları reddetmişti.

 

Massata Diack, babasıyla kendisine yöneltilen suçlamaların amacının "Birleşik Krallık'ın yönetimi ele geçirmesi" olduğunu ileri sürerek, idialar için "spor tarihinin en büyük yalanı" olduğunu savunmuştu.  

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha