• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Interli Diego Godin, Kovid-19'la mücadeleyi anlattı: İtalya hükümeti çok geç kaldı

Interli Diego Godin, Kovid-19'la mücadeleyi anlattı: İtalya hükümeti çok geç kaldı
0 0
Uruguaylı futbolcu Diego Godin, koronavirüs salgınında İtalya'nın geç adım attığını belirterek, ülkedeki sağlık sisteminin çöktüğünü dile getirdi.
30 Mart 2020 Pazartesi 17:48

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Inter'in Uruguaylı futbolcusu Diego Godin, dünyada 160'tan fazla ülkede etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili yaşadıklarını anlattı. 

 

İtalya'da son ana kadar maçlara çıkmak zorunda kaldıklarını aktaran Godin, "Devam edip edemeyeceğimizi görmek için ipi sonuna kadar çektiler. Artık savunulamayacak noktaya kadar oynadık ve bugün, çok zor bir dönem yaşıyoruz" dedi.

 

"Hepimizi karantinaya aldılar"

 

Takımlar salgının başlarında normal idmanlarına devam ettiğini ve lig maçlarını seyircisiz oynadıklarını dile getiren Uruguaylu futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

 

"8 Mart günü Juventus'a karşı son maçımızı oynadık. 5 gün sonra da onlar Koronavirüs testi pozitif çıkan ilk oyuncularını duyurdu, Daniele Rugani. O noktada Juventus'ta ve bizim takımda oyuncular karantinaya girdi. Lig durdu, ancak ilk olarak biz seyircisiz oynamaya devam ettik. Maçlarda başka virüslü oyuncular da vardı, hepimizi karantinaya aldılar."

 

İtalyan hükümetini önlem almayarak ve geç adım atmakla suçlayan Godin, "Çin'in problemi olduğu düşünüldü, başka ülkelere gelmeyecek sanıldı. Küçük küçük önlemler alındı. Ne olabileceği konusunda uyarılar vardı ancak yaşanacaklarla ilgili hükümet ciddi yaptırımlara gitmedi" değerlendirmesinde bulundu.

 

Ülkedeki sağlık sistemine de eleştirilerde bulunan Godin, şöyle konuştu:

 

"İtalya'da sağlık sistemi çöktü. Çok fazla ciddi anlamda hasta insana yetecek yoğun bakım yatakları yok. Başka hastalığı olan insanlar da tedavi alamıyor. Çok fazla profesyonel doktor da yok, çok zor bir durumdayız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha