• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kolbastıyla gelip, sessizce çekilmişti: Trabzon basket yeniden faaliyette

Kolbastıyla gelip, sessizce çekilmişti: Trabzon basket yeniden faaliyette
0 0
Geçen ekim ayında Türkiye Basketbol Süper Ligi'nden çekilen Trabzonspor erkek basketbol takımı amatör olarak yeniden faaliyete geçiyor.
18 Ocak 2019 Cuma 16:23

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilerin katılımıyla 20 Ocak Pazar günü düzenlenecek törenle Trabzonspor basketbol takımının altyapı faaliyetleri başlayacak.

 

Altyapısında 120 basketbolcu olan Trabzonspor, oluşturacağı kadrolarla 12, 14, 16 ve 18 yaş altı kategorilerinde müsabakalara katılacak.

 

Trabzonspor'un 26 Ocak'ta başlayacak basketbol okuluna da 6-16 yaşlarındaki çocuklar katılacak.

 

Futboldaki gibi altyapıda basketbolcu yetiştirecek

 

Bu okul yıl boyunca devam edecek ve sene sonunda yetenekli sporcular kulüp bünyesine dahil edilecek.

 

Trabzonspor basketbol kulübü geçen yıl 2 Ekim'de yazılı bir açıklama yaparak, bordo mavili takımın Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde yer almayacağını duyurmuştu.

 

Açıklamada küresel ekonomik krizin ve döviz kurundaki artışın yarattığı ekonomik sorunlar nedeniyle bu kararın alındığı belirtilmişti.

 

EuroChalenge kupasındaki final başarısı Avrupa basınında da dikkat çekmişti

 

Trabzonspor basketbol takımı 2015 yılında dörtlü finali Trabzon'da yapılan, FIBA EuroChallenge Kupası'nda finale yükselerek bu kupada Avrupa'daki en büyük başarısını elde etmişti.

 

Bu turnuvada karşılaşmaların oynandığı 7 bin 500 kişilik seyirci kapasiteli Hayri Gür Spor Salonu'da, turnuva boyunca tribünlerin tamamının dolması Avrupa basınında da dikkat çekmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha