• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Konya’da Galatasaraylı öğrenciyi darp eden dört saldırgan serbest

Konya’da Galatasaraylı öğrenciyi darp eden dört saldırgan serbest
0 0
Konya’da üniversite öğrencisi Galatasaray taraftarına saldıran dört kişi dün gözaltına alındıktan sonra bugün mahkemece serbest bırakıldı.
17 Ekim 2017 Salı 19:30

Atiker Konyaspor, söz konusu dört kişinin bundan böyle stadyuma giremeyeceğini duyurdu.

 

Selçuk Üniversitesi’nde okuyan Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu, 14 Ekim’de oynanan Konyaspor-Galatasaray maçı öncesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı önünde bir grup Konyaspor taraftarı tarafından durdurulup darp edilmişti.

 

Saldırı anı da saldırganlarca kaydedilip sosyal medyada yayınlanmıştı.

 

Soruşturma kapsamında saldırganlar 18 yaşındaki S.T., 15 yaşındaki M.K.C., 17 yaşındaki A.U. ve 20 yaşındaki E.F. ‘gasp ve kasten yaralama’ suçundan gözaltına alındı.

 

Sorgulamanın ardından ‘nitelikli yağma ve kasten yaralama’ ile ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu’na aykırı davranma’ suçlarından bugün adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

 

Stada girişleri yasaklandı

 

Kulübün resmi internet sitesinden bir mesaj yayınlayan Atiker Konyaspor yönetimi, Galatasaray taraftarına saldıran dört kişiden ikisinin kombine bileti olduğunu belirterek, bundan böyle Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’na girişlerinin yasaklandığını açıkladı.

 

Kulüp şunları kaydetti: ”Bundan sonra da benzer olaylarda tutumumuzun aynı şekilde olacağının bütün spor kamuoyunca bilinmesini istiyoruz. Öte yandan, sporda şiddetin önüne geçebilmek kötü, çirkin tezahüratı futbol sahalarından ve etrafından uzaklaştırabilmek için aynı hassasiyeti diğer kulüplerimizden de bekliyoruz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha