• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kurtarma paketinde ilk imza: Fenerbahçe ile TBB arasında borç anlaşması

Kurtarma paketinde ilk imza: Fenerbahçe ile TBB arasında borç anlaşması
0 0
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulübün borçlarının yapılandırılması amacıyla Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile 10 gün içinde anlaşma imzalayacaklarını kaydetti.
29 Temmuz 2019 Pazartesi 12:12

AA’nın haberine göre, Koç kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde açıklama yaptı.

 

TBB ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Koç şöyle konuştu: “İnşallah bir hafta 10 gün içinde Türkiye Bankalar Birliği ile imzalayacağız. Böyle bir anlaşmaya muhtaç olmamayı gönül isterdi. İnşallah bizler mali bağımsızlığımızı, bu devraldığımız borç batağı durumdan omuz omuza çıktığımızda çok daha sağlıklı finansal kararlar verebiliriz.”

 

Haziran ayının sonunda TBB ile Süper Lig kulüpleri arasında, kulüp borçlarının yapılandırılmasına yönelik protokol imzalanmış, kulüplere ait yaklaşık 8 milyar liralık borcun yapılandırılacağı belirtilmişti.

 

Buna göre, yapılandırmanın vadesi, her kulübün borç yapısına göre değişkenlik gösterecek. Aynı zamanda kulüplerin finans kurumlarına olan borçlarının yanı sıra futbol ailesine olan borçları da yapılandırma kapsamına alınacak.

 

Borç yapılandırma süreci hem bankalar hem de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yakından takip edilecek olup borçlarını ödeyemeyen, talimata uymayan ve lisans alamayan kulüpler TFF tarafından cezalandırılacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha