• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mustafa Cengiz'den Fikret Orman'a cevap: Herkesi tatmin edecek bir açıklama olmazsa asla Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız

Mustafa Cengiz'den Fikret Orman'a cevap: Herkesi tatmin edecek bir açıklama olmazsa asla Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız
0 0
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İstanbul'un Beylikdüzü ilçesindeki bir taraftar derneğinin açılışına katıldı.
7 Aralık 2018 Cuma 17:19

Burada kısa bir açıklama yapan Başkan Cengiz, Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a yanıt verirken bildiriye ilişkin de açıklamalarda bulundu.

 

"Fikret Orman'ın konuşmalarını dinleyince hepimiz birbirimize şok içerisinde baktık. Sahada ölümüne mücadele etsek de saha dışında doğruluktan yanayız." diyen Cengiz, "Bildiriyi kimin yazdığı hala açıklanmadı. 'Ben yaptım oldu' demekle bu işler olmaz. Bu hareket bir Anadolu kulübüne de yapılsaydı aynı tepkiyi verirdik. 10 kulüp yayınlamadı, hala 17 kulüp yayınladı demek ve Galatasaray'a haber vermeliydik demek başka bir garabeti ortaya çıkartıyor, bizi şaşırtıyor" ifadelerini kullandı.

 

'GALATASARAY'A KARŞI DEĞİL DİYORSANIZ, ORAYA GALATASARAY'I DA YAZACAKTINIZ O ZAMAN'

 

Galatasaray'a haber verilmemesinden yakınan Cengiz, "Galatasaray'a karşı değil diyorsanız, oraya da Galatasaray'ı da yazacaktınız o zaman. Adı birlik olan oluşum güvenirliğini yitirmiştir. Bize haber verilseydi, ortadaki hatayı düzeltirdik. Biz ayrıcalık istemiyoruz ve herkese adil olunmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

'KRAL ÇIPLAK'

 

MHK'nin yaptığı atamalara da değinen Cengiz, "Neden yıllardır bazı hakemler bazı takımların maçlarına verilmiyordu? Çıkıp açıklasınlar. MHK'nin açıklamasında ne gibi sıkıntı vardır. Başkan bir sakınca yok dedi ama bu metni yazan kim, sahibi kim? Biz bunu yazanı biliyoruz, kral çıplak! Sözlü olarak bir anlaşma yapılmışsa bunun bir zaptı olur! Yönetim kurulu kararıysa bunun bir imzası olur, ben yaptım oldu demekle bu işler olmaz. Galatasaray olarak üzüldük! Biz futbolu ve bütün paydaşları ciddiye alıyoruz" dedi.

 

'BAŞKA AKSİYONLARDA ALACAĞIZ'

 

Galatasaray Başkanı Cengiz, geçen günlerde alınan Kulüpler Birliği toplantılarına katılmama kararının da arkasında olduklarını belirtti. Cengiz, "Bildiriyi kimin yazdığı hala açıklanmadı. Birlik güvenini kaybetti. Bugün katılmadılar, yarın katılırlar şeklindeki açıklamayı da doğru bulmuyor. Herkesi tatmin edecek bir açıklama olmazsa asla Kulüpler Birliği'ne katılmıyoruz ve bu tavırlarına devam ederlerse başka aksiyonlar da alacağız" ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha