• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mustafa Cengiz: Fikir ayrılığı yok, ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir

Mustafa Cengiz: Fikir ayrılığı yok, ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir
0 0
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, eski futbolcuları Arda Turan'ın transfer gündemlerinde olmadığını söyledi.
24 Ocak 2020 Cuma 17:06

Basın toplantısı düzenleyen Mustafa Cengiz "Antalyaspor maçından bu yana her karşılaşma sonrası eski ve bize hizmet etmiş Galatasaraylı bir kardeşimiz hakkında oluşan polemikler, iddialar üzerine, camiamızın bir ayrışma olduğunu gördüğümüz için bu toplantıyı yapıyoruz. Biz teknik kadronun bizden istediği hiçbir şeyi geri çevirmedik. Arda kardeşimizin konusuna gelene kadar... Bu kardeşimiz için bize bu süreçte dahi gelmiş herhangi bir şey yok. Sevgili camiama ifade ediyorum ki, bu kardeşimiz transfer planlamamızda yok. Bunu ben söylemekten bıktım.Bu konunun kapanmasını istiyorum. Arda Turan; Galatasaray'a hizmet etmiş, para kazandırmış, eylemlerde bulunmuş bir kardeşimiz. Ben yolunun açık olmasını diliyorum" dedi.

 

"FİKİR AYRILIĞI YOK, AYRI AYRI FİKİRLERDEYSEK AYRI AYRI YOLLARA GİTMEMİZ GEREKİR"

 

Düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz "Aramızda fikir ayrılığı yok. Ayrı ayrı fikirlerdeysek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir. Bilgi sızdırma açıklaması hoş olmadı. Ben teknik direktör olsam yönetime böyle bir şey söylemekten hicap duyarım" ifadelerini kullandı.

 

TERİM "BU BİR FİKİR AYRILIĞIDIR" DEMİŞTİ

 

Kupadaki Çaykur Rizespor maçının ardından basın toplantısında konuşan Fatih Terim "en bu konuda Denizlispor maçından sonra fikirlerimi söyledim. Bu konunun tek taraflı olmadığını; camiamızın, taraftarlarımızın, eski-yeni tüm yönetimlerin ortak konsensüs içerisinde bunu değerlendirmesi gerektiğini söyledim. Bunun için geçen gün toplantı için davet edildim ve buraya geldim. Başkan, Abdurrahim Bey (Albayrak) ve Yusuf Bey (Günay) vardı. Oturduk ve ben daha evvel ne söylediysem aynı şeyleri tekrar ettim. Galatasaray'ın ocağından yetişmiş bir değerine sahip çıkmak, bir şans vermek ve ona bir kapı açmak gerektiği kararımı tekrar ilettim. Onlar bu kararda olmadıklarını söylediler. Bu bir fikir ayrılığıdır."Buradan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesinden yana olduğumu üstüne basarak söyledim. Ben daha eve varmadan bir gazeteye, akşam birkaç gazeteciye maalesef verilmiş. Bu Galatasaray'a yakışan bir durum değil. 'Yönetimle arasında sorun var.' dedirtmemek için çok çaba harcıyorum. Fakat zaman zaman çaba harcadıkça da hayal kırıklığı yaşıyorum. Fikrimi ve bu konuya olan yaklaşımımı hiç değiştirmedim. Sadece Galatasaray'ı yöneten iradeye saygı duydum ve çelişki çıkmasının da önüne geçtim" demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha