• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mustafa Denizli'den Beşiktaş için büyük iddia

Mustafa Denizli'den Beşiktaş için büyük iddia
0 0
Beşiktaş'ın Sporting Lizbon ile 1-1 berabere kaldığı UEFA Avrupa Ligi maçını değerlendiren otoriteler, siyah beyazlı takıma olumlu not verirken, en çarpıcı yorum Mustafa Denizli'den geldi.
23 Ekim 2015 Cuma 11:01
Otoritelerin karşılaşma ile ilgili görüşleri şöyle:

3 puan kadar önemli bir puan (Mustafa Denizli - Hürriyet)

Şunu net bir şekilde söyleyeyim, Beşiktaş’ın Lizbon’daki maçı, buradaki görüntüsünden çok daha rahat geçecek. Beşiktaş, kontratağı çok daha iyi uygulayan bir takım. Ve tam tersine de Sporting, bu konuda çok zaafı olan bir takım. O sebeple Beşiktaş’ın kaybetmemesi çok önemliydi. Bunu da başardı. İkinci yarıdaki görüntüsü son derece umut verdi. Kazanacak pozisyonları da buldu. Kazansaydı tabii ki çok daha iyi olurdu. Ama Beşiktaş’ın bu gruptan çıkma umudu, bu alınan 1 puanla, kaybedilen 2 puanla değil, büyük ölçüde devam ediyor.

Ne üzül ne de sevin (Kenan Başaran - Hürriyet)

Siyah beyaz bir maç oldu. İlk devre Sporting, ikinci devreyse Beşiktaş, galibiyeti hak eden taraftı. Sonuçta bu bir puan da kötü değil. Maçın yıldızı tartışmasız Oğuzhan’dı. Üstelik defansif anlamda da sorunsuzdu. Kaleci Tolga da özellikle çıkardığı toplarla alkışı hak etti. Güneş’in üzerinde durması gereken mevzu şudur: Geriye düştüğünde nasıl galip gelinecek. İlk golü yediği hiç bir maçı kazanamadı. Bu zaaf, bundan sonra rakiplerin en önemli kozuna dönüşebilir...

Oyun, ders ve eğlence (Attila Gökçe - Milliyet)

Beşiktaş, bizim “Süper” ligimizde pek de rastlanmayacak özelliklere sahip bir “büyük” takımla karşılaştı. Şenol Güneş ve futbolcuları “kutu”yu açtılar, “kötü”yü gördüler. Kendi evinde Lokomotiv Moskova’ya yenilen Sporting Lizbon, anlaşılan o ki “ummadığı bir kayaya” çarpmıştı. Onlar da Beşiktaş’ın “ummadığı kaya” oldular.

Etkisiz başlayınca... (Ömer Üründül - Sabah)

Gol pası dışında Sosa oyun içinde çok etkisizdi... Gomez, Quaresma ve Necip'in de performansları çok yetersizdi. İlk 60 dakikaya baktığımız zaman izleyicilerin maçın berabere sonuçlanmasını Beşiktaş adına hemfikir olduklarını düşünüyorum. Çok deneyimli olan İtalyan hakem hem objektif hem de mükemmele yakın bir maç yönetti.

Bu oyuna '1 puan' iyidir (Cem Dizdar - Fanatik)

Takım 60. dakikaya kadar tüm ritmini ‘Quaresma’nın varyeteleri’ne bağlamış görünüyordu. Bu denli pasif oynayan bir takım yakaladığını atamama gibi bir lükse sahip değildi ki, altı yedi paslı ilk organize atakta Töre’yi bomboş durumda kaleciyle karşı karşıya bırakmayı başardılar. O da maçtaki ilk olumlu işinde ‘gol’ yaptı.

Daha fazla mücadele!

Böyle kapalı ve çok adamla defans yapan takımlara karşı daha fazla kenardan orta yapmanız gerekir. Daha çok duran topları iyi kullanmanız gerekir. Özellikle dün geceki hava ve saha şartlarını düşünürsek daha fazla şut denemesi yapılmalıydı. Özellikle 2. yarıdaki mücadele Beşiktaş için bir sonraki karşılaşmalar için daha fazla umut veriyor. İki maçtaki 4 puan Beşiktaş’ın sonraki maçlarına daha moralli çıkmasına neden olacaktır.

Bilic'in takımı daha iyiydi (Serhat Ulueren - Vatan)

Slaven Biliç’in Beşiktaş’ı daha enerjik bir görüntü veriyordu. Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı ise öncelikle çok şanslı... F.Bahçe galibiyeti ve dünkü beraberlik olacak şey değil. Her ikisinde de futbol olarak rakiplerinden çok gerideydi siyah-beyazlılar. Daha önce Trabzon forması giyen Teofilo son vuruşlarını kaleye bakarak yapsa Beşiktaş ciddi fark yerdi. Ruiz ve Carlos Mane sahanın en iyi, en çok koşan isimleriydi. Bu Sporting Lizbon çok iş yapar. Hatta finale kadar bile uzanabilirler. 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha