• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Passolig gözünü salonlara dikti

Passolig gözünü salonlara dikti
0 0
Futbol maçlarında zorunlu hale getirilen e-bilet sistemi Passolig’in basketbol, voleybol ve hentbol karşılaşmalarında da uygulanması gündemde.
19 Mayıs 2017 Cuma 17:31

Passolig’in uygulayıcısı Aktif Bank’ın genel müdürü Serdar Sümer, sistemi yaygınlaştırmak için federasyonlarla görüşme halinde olduklarını açıkladı.

 

AA muhabirine konuşan Sümer, şunları söyledi: “Basketbol maçlarında hala şiddet görülebiliyor. Basketbol, voleybol ve hentbol federasyonlarıyla gönüllülük bazında bunu yapmak istiyoruz. İlk başta gönüllü olsun, isteyen biletini Passolig’den alabilsin. Bu noktada federasyonla da görüşüyoruz, kulüplerle de. Passolig diğer sporlarda da başlayabilir.”

 

Milyonlarca taraftar ‘zorunlu’ Aktif Bank müşterisi

 

Taraftarları ‘müşterileştireceği’ ve ‘fişleme’yi stadyumlara taşıyacağı gerekçesiyle taraftar gruplarının karşı çıktığı ‘e-bilet’ sistemi Passolig, 14 Nisan 2014’te uygulanmaya başlandı. ‘E-bilet’ satışı için zorunlu kılınan ve banka-kredi kartı özellikleri taşıyan Passolig sadece Çalık Grubu’na ait Aktif Bank üzerinden alınabiliyor. Milyonlarca taraftarın kişisel bilgileri bankanın bilgi havuzunda toplanıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha