• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak’ın deplasman yolculuğu işkenceye dönüştü

Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak’ın deplasman yolculuğu işkenceye dönüştü
0 0
FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak’ın deplasman yolculuğu işkenceye dönüştü. Pınar Karşıyaka’nın Le Mans ile karşılaşacağı maç yarına ertelendi.
10 Ocak 2017 Salı 16:42

DHA’nın haberine göre, C Grubu maçında bu akşam Türkiye saatiyle 22.00’de Alman ekibi Ewe Baskets Oldenburg ile karşılaşacak Muratbey Uşak dün sabah karayoluyla Uşak’tan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geldi.

 

İzmir-İstanbul ve İstanbul’dan Almanya uçuşları, yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edilen kafile, İzmir’den Almanya’ya uçan diğer firmalarda da yer bulamadı.

 

Karayoluyla İstanbul’a

 

Gün boyu havalimanında bekleyen kırmızı-siyahlılar, FIBA’ya yaptıkları erteleme başvurusuna olumsuz yanıt aldı. Gece geç saatte havalimanından ayrılıp, karayoluyla İstanbul’a geçen kafile, 09.25’teki Hannover uçağına yer buldu. Atatürk Havalimanı’nda pistin kısa süreliğine seferlere açılmasıyla havalanan Muratbey Uşak kafilesi, Hannover’den yine karayoluyla Bremen’e, oradan da Oldenburg’a geçerek maça çıkacak.

 

Pistler kapanınca uçuş iptal edildi

 

B Grubu’nun lideri Fransa ekibi Le Mans’a konuk olacak Pınar Karşıyaka’nın dün İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 08.00’de kalkması gereken uçağı, aktarma yapacakları İstanbul’daki yoğun kar yağışı nedeniyle 10.00’da havalanabildi. Kafileyi taşıyan uçak, karın şiddetini daha da artırması yüzünden Marmara üzerinde iki saat tur attı.

 

İstanbul’dan 11.00’de Fransa’ya gidecek uçağı kaçıran yeşil-kırmızılılar, 13.00’te Atatürk Havalimanı’na inebildi. Kafilenin biletleri saat 15.00’teki uçuşla değiştirildi ancak pistler kar nedeniyle tamamen kapandığı için uçuş 19.00’a ertelendi. Ancak bu uçuş da iptal edildi.

 

Yarına ertelendi

 

Pınar Karşıyaka kafilesi geceyi İstanbul’da havalimanına yakın bir otelde geçirdi. Biletleri bugün saat 11.00’deki uçuşla değiştiren ekibin uçağı yine rötar yedi.

 

Pınar Karşıyaka’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, kafileyi Paris’e taşıyan uçağın 15.30 itibarıyla havalandığı, bu akşam Türkiye saati ile 22.30’da oynanması planlanan karşılaşmanın yarına ertelendiği bildirildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha