• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Poşetten formanın sahibi Murtaza

Poşetten formanın sahibi Murtaza
0 0
Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra dünya gündemine oturan poşetten yapılma Messi formalı çocuk fotoğrafının kime ait olduğu ortaya çıktı.
27 Ocak 2016 Çarşamba 12:27

Üzerine kalemle Messi ismi ve ünlü yıldızın sırt numarası yazılmış olan poşet formayı giyen çocuk, Afganistan'ın başkenti Kabil'de yaşayan Murtaza Ahmedi.

 

Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra dünya gündemine oturan poşetten yapılma Messi formalı çocuk fotoğrafının kime ait olduğu ortaya çıktı. Üzerine kalemle Messi ismi ve ünlü yıldızın sırt numarası yazılmış olan poşet formayı giyen çocuk, Afganistan'ın başkentinde yaşayan Murtaza Ahmedi. 

İlk önce bir Twitter kullanıcısı ev yapımı formayı giyen çocuğun Irak'ın Duhok kentinden olduğunu iddia etmişti. Ancak Murtaza'nın abisi Hümayun Ahmedi, Facebook'tan fotoğraflar paylaşarak formayı giyen kişinin kardeşi olduğunu açıkladı. Duhoklu kullanıcı da daha sonra fotoğrafın Duhok'tan paylaşılmadığını belirtti. Memleketinin tanıtımını yapmak için böyle bir paylaşım yaptığını açıkladı. 

 

13 Ocak'ta fotoğrafın paylaşılmasının ardından Messi de küçük hayranının Iraklı olduğu yönündeki iddialara dayanarak Twitter'dan fotoğrafı paylaşmıştı. 

Kaynak: Storyful

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha