• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Roger Federer, 968 hafta sonra dünyanın en iyi 10 ismi arasında değil

Roger Federer, 968 hafta sonra dünyanın en iyi 10 ismi arasında değil
0 0
Tenis dünyasının efsane isimlerinden Roger Federer, 968 hafta sonra dünya sıralamasının ilk 10 sırasında yer alamayacak. 40 yaşındaki İsviçreli raket, ilerleyen yaşı ve yaşadığı sakatlıklar sonrası formdan düşmüştü.
13 Ekim 2021 Çarşamba 17:54

Tenis dünyasının efsane isimlerinden olan Roger Federer, ATP’nin Pazartesi günü açıklayacağı dünya sıralamasında ilk 10’dan düşmüş olacak. 40 yaşındaki ‘Ekselansları’ lakaplı İsviçreli raket, henüz tenisi bırakmış değil ve yeni rekorlara imza atma peşinde.

 

Çim kortun efsane isimleri arasında gösterilen Roger Federer, ilk kez 20 Mayıs 2002 tarihinde girdiği ve 968 hafta yer aldığı dünya ilk 10’unda artık yer alamayacak. İlerleyen yaşı ve geçirdiği sakatlıkların etkisiyle etkili bir performans gösteremeyen İsviçreli raket, dünyanın en iyi ilk 10 raketi arasında yer alamayacak. Kariyerinde birçok rekora imza atan Federer’in son olarak gözüne kestirdiği yer ise Wimbledon olacak.

 

REKORLARI TARİHE GÖMDÜ

 

Dünyanın en iyi tenisçileri arasında gösterilen Pete Sampras’a ait birçok rekoru kıran Roger Federer, emekli olmadan önce son kez Wimbledon Tenis Turnuvası’nı kazanmak istiyor. Sampras’ın uzun zamandır sahibi olduğu en çok Wimbledon şampiyonluğu ve dünya sıralamasında en fazla hafta bir numarada kalma rekorlarının sahibi olan Roger Federer, aynı zamanda Sampras’ın en çok seribaşı olma rekorunu da kırmıştı.

 

TODD WOODBRİDGE’E GÖRE, FEDERER’İN YENİDEN ŞAMPİYON OLMASI ÇOK ZOR

 

Avustralyalı tenis efsanesi Todd Woodbridge, Roger Federer’in kariyerinde bir Grand Slam şampiyonluğu daha kazanmasının “çok düşük bir ihtimal” olduğunu söyledi. Kısa süre önce 40 yaşına giren Federer, Ağustos ayında sorunlu sağ dizinden üçüncü bir ameliyat geçirdi ve bu ameliyatın kendisini “aylarca” oyundan uzak tutacağını söyledi. Kariyerinde 21. kez Grand Slam şampiyonluğu elde ederek yeni bir rekora daha imza atmak isteyen Roger Federer, once sakatlığa ve ilerleyen yaşına rağmen, elde ettiği başarılarla bunu yapabileceğini kanıtladı. Fakat, Avustralyalı tenis efsane Woodbridge’e göre bu ihtimal çok uzakta. Woodbridge, katıldığı bir televizyon programında, Federer’in eğer bir Grand Slam kazanacaksa oranın Wimbledon olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Yaşadığı sakatlıklara ve geçirdiği ameliyatlara da değinen Woodbridge, Federer’I artık Avustralya’da göreceklerini sanmadığını da ifade etti.

 

KAYNAK: KRONOS

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha